Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ENERJİSA'ya Bir Ödül Daha
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ENERJİSA'ya Bir Ödül Daha

ENERJİSA'ya Bir Ödül Daha
Yılın En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü Enerjisa’nın oldu.
11.06.2015 / 08:39

Enerjimagazin-Dünyanın en prestijli, köklü ve geniş bir coğrafyaya yayılan sivil toplum kuruluşlarından biri olan JCI, Genç Girişimciler ve Liderler Derneği’nin düzenlediği Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Yarışmasında En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi, Büyük Şirket Kategorisinin kazananı Enerjimi Koruyorum enerji verimliliği projesi ile Sabancı Holding ve E.ON ortaklığındaki Enerjisa oldu.


Enerjisa’nın sosyal sorumluluk platformu olan “Enerjik Gönüller” ile çalışanlarının gönüllü katılımıyla verilen Enerji Verimliliği Eğitimleri ‘Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum!’ sloganıyla, bugüne kadar Başkent EDAŞ, AYEDAŞ ve Toroslar EDAŞ’ın faaliyet gösterdiği illerde 280 okulda 190.000 ilköğretim çağındaki öğrenciye ulaştı.


Düzenlenen ödül töreninin ardından konu hakkında değerlendirmede bulunan Enerjisa CEO’su Yetik K. Mert: “Enerjisa olarak sadece faaliyet gösterdiğimiz alanlarda sektörümüzün öncüsü olmayı değil, kurumsal sosyal sorumluluk açısından da öncü ve referans şirket olmayı hedefliyoruz. 


Öğrenciler fotoğraf.jpg görüntüleniyor


Ülkemizin enerji alanında en önemli konularından biri olan enerji verimliliği hakkında geleceğimizin elçileri ilkokul öğrencilerinde enerji tasarruf algısını uyandıracak ve yaygınlaştıracak çalışmaları sürdürmeye büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda kurguladığımız Enerji Verimliliği Eğitimlerinin Genç Girişimciler ve Liderler Derneği, JCI gibi prestijli bir kurum tarafından ödüllendirilmesi bizler için büyük bir onur. Bu ödül, eğitimleri bizzat veren Enerjisa’nın gönüllü çalışanlarınındır.” dedi.


Sabancı Holding ve E.ON ortaklığında Türkiye enerji sektörünün lider oyuncularından biri olan Enerjisa, faaliyet gösterdiği toplumun ihtiyaçlarına cevap vermek için sosyal sorumluluk faaliyetlerine hız kesmeden devam edecek.


JCI KSS Ödül.jpg görüntüleniyor


Enerji verimliliği eğitimleri hakkında:


www.enerjimikoruyorum.org web sitesi aracılığı ile de çocuklar, enerji verimliliği oyununu oynayabilir, dünyanın enerji kaynakları hakkında bilgileri ve sınırlı olan kaynakları nasıl koruyabileceklerini oyun eşliğinde keyifle öğrenebiliyorlar. Enerjisa’nın yaptığı bu interaktif çalışma ile çocuklar “Dünyanın enerjisini ben koruyorum!” diyor ve sürdürülebilir büyümenin küçük elçileri oluyor. Ayrıca site içerisindeki paylaşım alanından oyunun görselini indirip evlerinde de oynayabiliyor.


Enerjisa CEO Yetik K. Mert.jpg görüntüleniyor


JCI Hakkında:


Genç Girişimciler ve Liderler Derneği dünyanın en prestijli, en köklü ve en geniş alana yayılan sivil toplum kuruluşlarından biridir. 2015 JCI’ın 100. yılıdır. Topluluklarda etki yaratmak isteyen 18-40 yaş arası genç aktif vatandaşlardan oluşan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. 115 ülkede, 5.000’in üzerindeki merkezde 200.000’i aşan üyesi bulunmaktadır. JCI’ın Türkiye’de 25 ilde 30 şubesi ve 1000 aktif üyesi bulunmaktadır. JCI toplumun her bölümünden aktif vatandaşları bir araya getirir.JCI üyeleri her yıl hayata geçirdikleri yüzlerce proje ile yerel, ulusal ve uluslararası sorunlara yönelik çözümler sunmaktadırlar.


Bu haber toplam 2352 defa okundu


YAZARLAR