Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ENERJİSA ve TEİAŞ'tan Dev Ortaklık
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ENERJİSA ve TEİAŞ'tan Dev Ortaklık

ENERJİSA ve TEİAŞ'tan Dev Ortaklık
ENERJİSA ve TEİAŞ ortakliğinda talep tarafi katilimi pilot projesi hayata geçiyor.
03.06.2015 / 11:20

Enerjimagazin-Enerjisa ve TEİAŞ (Türkiye Elektrik İletim A.Ş) elektriğin yeterli, kaliteli, sürekli, düşük maliyetli ve çevreye uyumlu şekilde tüketiciye sunulması için yeni bir pilot projeye daha imza attı.


“Talep Tarafı Katılımının Dağıtım Şirketlerine Faydalarının Araştırılması ve Dağıtım Şirketlerinin Piyasa Paydaşları ile Etkileşim Esaslarının Belirlenmesi” ismini taşıyan pilot proje ile Talep Tarafı Katılımı iş modelinin Türkiye’deki uygulama esaslarının belirlenmesine ENERJİSA ve TEİAŞ yeni bir katkı daha sağlayacak. Pilot projede, yüksek ve düşük tüketimli müşterilerin esnek taleplerinin merkezi bir yazılım ile takvimlendirilerek piyasalarda hem dengeleme güç birimi olarak hem de gün öncesi piyasalarında değerlendirilmelerinin pilot uygulaması yapılacak.


Enerjisa Dağıtım Şirketleri ( Başkent EDAŞ, AYEDAŞ, Toroslar EDAŞ ) adına sözleşmeyi imzalayan Genel Müdür Kıvanç Zaimler ise:“Serbestleşen elektrik piyasası ile birlikte tüketiciye yönelik uygulamalar yaratmak çağın bir gereği haline geldi. Artık yalnızca standart şebeke işletme uygulamaları ile sınırlı kalmayıp, enerji sektörünün önümüzdeki yıllarda farklı boyutlarda gelişim göstereceğini ve yeni iş modelleri de dahil pek çok fırsatlara kapı aralayacağını düşünmekteyiz. Bu kapsamda Enerjisa Dağıtım olarak katma değer yaratan tüm projelerde görev almaya devam edeceğiz.” dedi.


TEİAŞ adına sözleşmeyi imzalayan Genel Müdür Sinan Yildirim, “Günümüzde elektriğin yeterli, kaliteli, sürekli, düşük maliyetli ve çevreye uyumlu elektrik tüketimi için planladığımız bu ARGE projesinin, özellikle elektrik enerjisi sektöründe serbest piyasa bazlı talep tarafı katılımı mekanizmasının hayata geçirilmesi amacına katkı sunacağını düşünüyoruz ” dedi.


Enerjisa, dağıtım alanında sektöründeki öncü rolünü koruyarak tüm paydaşlarına Türkiye'de lider, Avrupa'da ise örnek gösterilecek hizmetleri sunma hedefi ile çalışmalarına devam edecek.


enerjisa dağıtım-teiaş.jpg görüntüleniyor


Bu haber toplam 3299 defa okundu


YAZARLAR