Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Çalışanlarının İzinleri Kaldırıldı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Çalışanlarının İzinleri Kaldırıldı

Enerji Çalışanlarının İzinleri Kaldırıldı
Bakan Yıldız, seçimler öncesi elektrik kesintileriyle ilgili teknik çalışmaların devam ettiğini ve bu kapsamda tüm izinlerin kaldırıldığını söyledi.
28.05.2015 / 15:06


Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye Elektrik İletim A.Ş.(TEİAŞ) ve Elektrik Dağıtım Şirketi çalışanlarının 7 Haziran seçimlerine kadar tüm izinlerinin kaldırıldığını belirtti.


Bilim ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile birlikte Adana'da sanayici ve işadamlarıyla bir araya gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, daha sonra TEDAŞ, BOTAŞ ve ENERJİSA yetkilileri ile birlikte elektrik ve doğalgaz dağıtım toplantısına katıldı.

Toplantı öncesinde gazetecilerin 7 Haziran seçimleriyle ilgili sorularını yanıtlayan Bakan Yıldız, 8 bin kişinin üzerinde bir ekiple bir çalışma yapılıp gerekli önlemlerin alındığını belirterek, "Yaptığımız tüm teknik çalışmalar büyük bir dikkatle takip ediliyor. Tüm izinler kaldırıldı. Bir problem öngörmüyoruz. Herhangi bir siyasi partinin özellikle elektriğin arkasına sığınarak bir siyasi söylem geliştirmesini doğru bulmadığımızı uygulamalarımızla göstereceğiz" diye konuştu.


5 Bin Korucu Enerji Hatlarını Koruyacak


2011 Genel Seçimlerinde ve 2014 Yerel Seçimlerinde de trafolara giren kedilerin küçük çaplı elektrik kesintilerine neden olması, uzun süre tartışılmıştı. Özellikle oyların sayım saatine denk gelen elektrik kesintilerinin yeniden yaşanmaması için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile özel sektör ayrı ayrı önlemler aldı.


Bakanlık ile bağlı kuruluşlarının ve elektrik dağıtım şirketlerinin aldığı önlemler şöyle:


7 Haziran'da 5 bin köy korucusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki kritik üretim santralleri, trafolar ve enerji iletim hatlarında nöbette olacak. Elektrik üretimi ve iletiminin aksamaması için oy kullanma, sandıkların toplanması ve sayım süresince nöbet devam edecek.


Polis Ve Jandarma Görevde


İletim hatlarının güvenliğinden korucuların yanı sıra şehir merkezlerinde polis, kırsalda jandarmalar sorumlu olacak. Jandarma, kritik bölgelerde iletim hatlarını korumak için devriye gezecek.


TEİAŞ Merkezden İzleyecek


Bakanlık ve TEİAŞ bünyesinde 3 ayrı merkez ekip, 1 milyon 200 bin kilometrelik hatları izleyecek. İletim hatlarında ortaya çıkacak bir kesinti ya da frekans bozulması 'scada' üzerinden görülüp, nöbetçi ekipler oraya yönlendirilecek. Bölgesel ekipler de yine bölge müdürlüklerinde gözetleme nöbeti tutacak.Bu haber toplam 3071 defa okundu


YAZARLAR