Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Başbakan'dan Özelleştirme Açıklaması
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Başbakan'dan Özelleştirme Açıklaması

Başbakan'dan Özelleştirme Açıklaması
Davutoğlu: TTK özelleşecek diye yalan söyleyenler varsa Başbakan olarak söylüyorum böyle bir planımız yok ve olmayacak.
20.05.2015 / 15:22

Enerjimagazin- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Zonguldak Madenci Anıtı'nda Zonguldaklılara seslendi.


Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK)’nın özelleştirileceği yönündeki iddiaları yalanladı. Davutoğlu, TTK’nın kesinlikle özelleştirilmeyeceğini belirterek, Zonguldak’ta işsizlik diye bir şey kalmayacak. Hem üretim artacak, hem madenler modernleşecek hem de daha fazla madenci işe alınacak.” dedi.


Davutoğlu, şu şekilde konuştu: “TTK özelleşecek diye yalan söyleyenler varsa Başbakan olarak söylüyorum böyle bir planımız yok ve olmayacak. Bir tek kardeşimizin dahi iş sağlığı ve güvenliği sıkıntısı yaşasın istemiyoruz.


Madencilerimize en az 2 asgari ücret, haftada 5 gün çalışmayı biz getirdik. Biz meseleyi görünce üstünü kapatmaya çalışmayız, çözeriz. Onlar konuşur; AK parti yapar.


Bu getirdiğimiz kurallar bazı işverenlerimize zorluklar getiriyor, bazı işyerleri kapandı, madencilerimiz işini kaybetme riskiyle karşı karşıya geldi. Redevansçılarımızın fiyat farkıyla ilgili düzenleme yapıyoruz. Bu düzenlemeyle birlikte inşallah bütün işçilerimiz işlerine geri dönecekler. İşçilerimizin hukukunu koruduk, işverenimizin önünü açtık.


Daha verimli üretim için ne gerekiyorsa yapacağız. Madenlerimizi modernleştireceğiz daha çok işyerleri açacağız. Bundan kimsenin tereddüdü olmamalıdır. Madenlerimizi çağdaş standartlara getiriyoruz. Bundan sonra da işçi alınacak Zonguldak’ta işsizlik diye bir şey kalmayacak. Hem üretim artacak, hem madenler modernleşecek hem de daha fazla madenci işe alınacak.”


Bu haber toplam 3911 defa okundu
YORUMLAR
ALEX GERIKAN: 
"CEAS VE KEPEZDEKI GASPA SON VERIN."
BASBAKAN BASBAKAN KENDINE GEL MEYDANLARDA ATIP TUTUYORSUN ADAMA DEMEZLERMI 2003 DE CEAS VE KEPEZ ZARAR ETMIYORDU NASIL OLURDA KUCUK TURK YATIRIMCISININ PARASI VE TEMEDUSUNU GASP YAPANLARA SESINIZ CIKMAZ NEDEN YA ONLARLA AYNI ZIHNIYETE GASPA DEVAM ETMEK ISTIYORSUNUZ YADA HABERINIZ YOK.
21.05.2015 / 15:28


YAZARLAR