Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Atalay'dan Ağrı'ya Elektrik ve Doğalgaz Müjdesi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Atalay'dan Ağrı'ya Elektrik ve Doğalgaz Müjdesi

Atalay'dan Ağrı'ya Elektrik ve Doğalgaz Müjdesi
Abdullah Atalay’dan Ağrı’da yaşanan elektrik ve doğalgaz sorununun çözüleceğine ilişkin müjde geldi.
22.05.2015 / 13:53

Enerjimagazin-AK Parti Ağrı Milletvekili adayı olan Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş eski Genel Müdürü Abdullah Atalay’dan Ağrı’da yaşanan elektrik ve doğalgaz sorununun çözüleceğine ilişkin müjde geldi.


Enerji sektöründe geçen yöneticilik hayatı başarılarla dolu olan Atalay, Milletvekili aday adaylığı başvurusu yapmamış olmasına rağmen Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintileri sonrası Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun daveti üzerine Ak Parti Ağrı 1. sıra adayı gösterilmişti. 07 Haziran seçimleri sonrasında Ak Parti’nin tekrar hükümeti kurması durumunda yeni kabinede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak enerji yönetiminin başına geçmesine kesin gözüyle bakılan dolu Atalay, daha Milletvekili seçilmeden Ağrı’nın sorunlarının çözümüne yönelik girişimlere başladı.Gömülü resim için kalıcı bağlantı


1963 Yılında Ağrı’da doğan, ilk orta ve lise öğrenimini Ağrı’da tamamlayan ve 1992 -2003 yılları arasında memleketi olan Ağrı’da Mühendis, Baş Mühendis, Şube Müdürü, Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş eski Genel Müdürü Abdullah Atalay, milletvekili adayı olduğu Ağrı’da seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Aday olduktan sonra Ağrı-İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı direk uçuşlarının 2015 Temmuz Ayı itibariyle başlayacağını müjdesini veren Atalay, bu kez Partisinin seçim çalışmaları kapsamında Ağrı’ya gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’la yaptığı görüşme sonrasında Ağrı için hayati önem taşıyan sorunların başında gelen elektrik ve doğalgaz sorununun çözüleceği müjdesini verdi.


Bakan Yıldız’la yaptığı görüşme sonucu açıklama yapan Atalay, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın Ağrı genelinde yaşanan elektrik sorununun giderilmesi için ARAS EDAŞ ve TEDAŞ yetkililerine gerekli talimatı verdiğini, Kış mevsiminin oldukça uzun geçtiği Ağrı’da daha önce 3 kez ihaleye çıkarılan ancak taliplinin olmaması nedeni ile sürekli ertelenen doğalgaz sorunun da artık çözüleceğini belirtti.
Enerji Şebekesi Yenileniyor


Atalay, Ağrı’nın elektrik sorunun giderilmesinde büyük katkı sağlayacak olan Tutak, Diyadin ve Eleşkirt ilçelerine trafo merkezi yapımı işinin 2016 yatırım programına alındığını ve yapılacak olan 1 yıllık çalışmayla 3 ilçede elektrik sorununun çözüleceğini söyledi. Trafo merkezlerinin 3 ilçeye yapılmasının önemine vurgu yapan Atalay “Enerji Bakanımız Sayın Taner Yıldız, ben ve diğer milletvekili adayı arkadaşlarımın taleplerini dinleyerek, gerekli talimatları verdiler. Bu 3 ilçemiz 2016 yatırım programına alındılar. Trafo merkezlerinin kurulması ile Ağrı rahat bir nefes alacak ve enerji sorunu inşallah çözülmüş olacaktır” dedi.
 


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın Ağrı İl merkezi ve ilçe merkezlerindeki tüm şebekenin yenilenme talimatını verdiğini de kaydeden Atalay, “Sayın Bakanımız, ARAS EDAŞ ve TEDAŞ yetkilileri ile görüşerek Ağrı merkez ve ilçelerinde tüm şebekelerin yenilenmesi talimatını verdi. İnşallah Ağrı bu şebekelerin yenilenmesi ile enerji problemini büyük ölçüde bitirmiş olacak” şeklinde konuştu.


Doğalgaz Özel İdare Eliyle Ağrı'ya Dağıtılacak


Doğalgazın Ağrı’ya getirilmesi için 3 defa ihale yapıldığını ancak kimsenin bu ihalelere katılmadığını belirten Atalay, hükümetin adeta Ağrı için özel kanun maddesi çıkarttığını söyledi. İl Genel Meclisinin alacağı karar sonrası doğalgazla ile ilgili çalışmaların başlayacağını ifade eden Atalay “Daha önce ihaleye çıkarılan ancak taliplinin olmaması nedeni ile sürekli ertelenen doğalgaz sorunu artık çözülüyor. İnşallah İl Özel İdaresi İl Genel Meclisimiz Ağrı için hayati önem taşıyan sorunlardan biri olan doğalgaz için gerekli sorumluluğu alarak, işlemleri yapacaktır. Kış mevsiminin oldukça uzun geçtiği ilimizde bu problemi de en kısa sürede ortadan kaldırmış olacağız” dedi.
Direk Uçuşlar Temmuz’da


Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil'le yaptığı görüşme neticesinde Ağrı -İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı direk uçuşlarının “2015 Temmuz Ayı itibariyle” başlayacağı müjdesini veren Atalay, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptığı görüşmede Ankara’dan Erzurum’a kadar gelen demiryolu ağının Ağrı iline kadar getirilmesini talep etti ve Başbakan Davutoğlu’ndan demiryolu sözünü aldı. İskele Sancak Programına katılan Davutoğlu, konuya ilişkin olarak "Bir sonraki aşama Ağrı olacak" dedi.Gömülü resim için kalıcı bağlantıBu haber toplam 3125 defa okundu


YAZARLAR