Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Bakanlığından Flaş Atamalar
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Bakanlığından Flaş Atamalar

Enerji Bakanlığından Flaş Atamalar
TETAŞ, EÜAŞ, TKİ, MTA ve Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğüne atamalar yapıldı.
19.05.2015 / 00:35

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği, Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş.(TETAŞ), Elektrik Üretim A.Ş.(EÜAŞ), Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu (TKİ), Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) ve Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüklerine atamalar yapıldı.


Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Orhan YILMAZ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakanlık Müşavirliğine atanırken, YILMAZ’ın Bakanlık Müşavirliğine atanması nedeniyle boşalan Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdür Yardımcısı Recep AKGÜNDÜZ atandı.


TETAŞ Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet AYERDEN, TETAŞ Genel Müdürü oldu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının atamalara ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.


Buna göre;


Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve +6400 ek göstergeli Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına, aynı yer Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet AYERDEN atandı.


Elektrik Üretim A.Ş.Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine, Zafer BENLİ yeniden atandı.


Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine İrfan YILMAZ atandı.


Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve +3000 ek göstergeli Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Doğu Karadeniz (Trabzon) Bölge Müdürlüğüne Ahmet SARALOĞLU atandı.


Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş.Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, aynı yer Genel Müdür Yardımcısı Özcan ALTINDAĞ atandı.


Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Bakanlık Müşavirliğine, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Orhan YILMAZ atandı.


Orhan YILMAZ’ın Bakanlık Müşavirliğine atanması nedeniyle boşalan 1 inci derece kadrolu ve +6400 ek göstergeli Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına ise aynı yer Genel Müdür Yardımcısı Recep AKGÜNDÜZ atandı.


Bu haber toplam 4372 defa okundu


YAZARLAR