Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EÜAŞ'ın Yeni Eğitim Tesisi Hizmete Açıldı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EÜAŞ'ın Yeni Eğitim Tesisi Hizmete Açıldı

EÜAŞ'ın Yeni Eğitim Tesisi Hizmete Açıldı
EÜAŞ Antalya ve Yöresi HES İşletme Müdürlüğü Kampüsü içerisinde yapılan yeni Eğitim Tesisi hizmete açıldı.
19.05.2015 / 00:34

Enerjimagazin-Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) Antalya ve Yöresi HES İşletme Müdürlüğü Kampüsü içerisinde boş durumda bulunan iki bina, İnşaat Emlak Kamulaştırma Daire Başkanlığınca yapılan restore çalışmaları sonucunda düzenlenen törenle yeni Eğitim Tesisi olarak hizmete açıldı.


Açılış töreni, EÜAŞ Genel Müdür yardımcısı Nurettin KULALI, Eğitim ve Sağlığı ve Güvenliği Daire Başkanı Ali CANİK, Antalya ve Yöresi HES İşletme Müdürü Ali KOCABAŞ, TES-İŞ Antalya Şube Başkanı Hacı Mevlüt ÜNAL Antalya ve Yöresi HES İşletme Müdür Yardımcıları ve personeli ile HES Ana Kumanda Operatör Eğitimine katılmak üzere diğer İşletme Müdürlüklerinden gelen kursiyer personelin katılımıyla gerçekleştirildi.


Açılış konuşmalarında ilk sözü alan Antalya ve Yöresi HES İşletme Müdürü Ali KOCABAŞ; EÜAŞ Genel Müdür Yardımcısı Nurettin KULALI,  Daire Başkanı Ali CANİK ve TESİŞ Antalya Şube Başkanı  Hacı Mevlüt ÜNAL’a bu güzel günü kendileriyle  paylaştıkları ve açılış töreninde burada bulundukları için teşekkür edip tüm katılımcılara hoş geldiniz diyerek konuşmasına başladı. Böyle bir tesisin İşletme Müdürlüklerine kazandırılması neticesinde hizmet içi eğitimlerde yapacaklarını öngördükleri katkı sebebiyle sevinçli ve heyecanlı olduklarını, Tesisin bundan sonra da şartlarının ve imkânlarının geliştirilerek daha üst seviyelere taşınması için bütün güçleriyle destek vermeye devam edeceklerini belirtip emeği geçen herkese teşekkür etti.


Ardından TES-İŞ Antalya Şube Başkanı Hacı Mevlüt ÜNAL; enerji sektörünün ana kaynağında yer alan Elektrik Üretim A.Ş Genel Müdürlüğü’nün, çalışanlarının eğitimi için göstermiş olduğu yakın ilgi alaka ve değerli katkıları takdire şayan bulduklarını, Sendika olarak bu konudaki çalışmaların hep yanında ve destekçisi olacaklarını söyleyerek kursiyerlerin de daha üst seviyelerdeki görevlere en iyi şekilde hazırlanmaları için bu imkânları iyi değerlendirmeleri gerektiğini belirtti. Sendika olarak, bundan sonraki süreçlerde de kendi paylarına düşecek her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade ederek emeği geçen herkese teşekkür edip tesisin hayırlı ve uğurlu olması temennisiyle başarı dileklerini iletti.


Daha sonra kürsüye gelen Eğitim ve İş Sağlığı ve Güvenliği Daire Başkanı Ali CANİK; Şirketimiz misyonunun; halkımızın refahını artırmak yolunda, ülke kaynaklarını en verimli şekilde kullanarak, güvenilir, ekonomik, kaliteli ve çevreye duyarlı bir şekilde elektrik enerjisi üretmek olduğuna değinerek hızla gelişen bilim ve teknolojinin yakalanabilmesinin, iş gücümüzün bu gelişmelere paralel olarak yetiştirilmesi ve eğitim alanında buna yönelik yapılacak yoğun çalışma ile mümkün olabileceğini söyledi. Açılışı yapılacak bu Tesisin bu yönde enerji sektörüne ve Şirketimiz çalışanlarına hizmet edeceğini, üretim tesisi ile iç içe olduğu için de özellikle teknik eğitimlerin uygulamalı olarak yapılabilmesine katkı sağlayacağını, zaman içinde yapılacak geliştirmelerle daha yüksek teknolojik imkanlar gerektiren eğitimlerde de kullanılabileceğini belirtti. Bu Tesisin kurumumuza kazandırılmasında desteklerini esirgemeyen EÜAŞ Genel Müdürü Halil ALIŞ, Genel Müdür Yardımcısı Nurettin KULALI, Başkanlığımız ve İnşaat ve Emlak Kamulaştırma Dairesi başkan ve elemanları ile Antalya ve Yöresi HES İşletme Müdürlüğü yönetici ve çalışanlarına, verdikleri katkı ve emekler için teşekkür edip, hayırlı ve uğurlu olması temennisiyle açılışa katılanlara sağlık, huzur ve başarılar dileyerek sözlerini tamamladı.


Tesisin açılışını yapmak üzere söz alan EÜAŞ Genel Müdür Yardımcısı Nurettin KULALI; bu gün açılışını yapacakları bu Eğitim Tesisi ile çağımızın gerektirdiği yüksek teknolojik gelişmelerin sağlanması ve Şirketimiz çalışanlarının bu doğrultuda yetiştirilmesini amaçladıklarını ifade etti. Şirketimizin ülke ekonomisine yapmakta olduğu katkıyı Nükleer enerji üretiminde de yerini alarak daha üst noktalara çıkartmayı hedeflediğini, üstün gayret ve özverili bir çalışma anlayışıyla tüm camianın da bu yol üzerine devam ettiğini belirterek planlanan stratejik hedeflere ulaşmakta eğitimin de önemli bir yer tuttuğunu, bu kapsamda açılışını yapacakları bu Tesisin önemli katkılar verebileceğini söyledi. Bu Eğitim Tesisi’nin her bir aşamasında emek ve katkısı bulunan, Eğitim ve iş güvenliği iş sağlığı Dairesi Başkanlığı, İnşaat Emlak Daire Başkanlığı ve Antalya ve Yöresi HES İşletme Müdürlüğü yönetici ve çalışanlarına özverili çalışmaları sebebiyle teşekkür edip, Tesisin Şirketimiz çalışanlarına ve bütün camiaya hayırlı ve uğurlu olması dilekleriyle açılışı gerçekleştirdi.


Bu haber toplam 3468 defa okundu


YAZARLAR