Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ENERJİSA'dan İş Garantili Teknisyen Okulu
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ENERJİSA'dan İş Garantili Teknisyen Okulu

ENERJİSA'dan İş Garantili Teknisyen Okulu
Enerjisa'nın Teknisyen Okulu Projesi yeni mezunlarını verdi.
19.05.2015 / 00:34

Enerjimagazin-Sabancı Holding ve Alman E.ON ortaklığındaki Enerjisa’nın “Türkiye elektrik pazarının lideri olarak, en yetkin çalışanlarla fark yaratan projeleri hayata geçirme” misyonu ile insan kaynağına yaptığı yatırımlardan biri olan Teknisyen Okulu projesi yeni mezunlarını verdi.

Sektörün ilk ve tek uygulaması olan “Teknisyen Okulu” projesi ile Enerjisa, meslek lisesi veya meslek yüksek okullarının elektrik ve makine bölümlerinden mezun olmuş, sektör tecrübesi bulunmayan ve kırsal bölgelerde yaşayan genç nüfusun teknik bilgi seviyesini arttıracak eğitim programına dahil ettiği gibi, mezuniyetlerinin ardından istihdam imkanı da sağlıyor.

Eğitim ve İstihdam olanağı

14 yeni mezun daha veren ve toplam mezun sayısı yaklaşık 60 olan proje bu yıl mezunlarının Adana Tufanbeyli’de yapımı devam eden, tamamlandığında Türkiye’nin özel sektör tarafından yapılan en büyük yerli linyit santralı olacak Tufanbeyli Termik Santralı’nda istihdam edilmesi üzere dizayn edildi.

Teknisyen Okulunda eğitim almaya hak kazanan seçili öğrenciler enerji sektörüne yönelik özel olarak tasarlanmış, 2,5 ayı sınıf olmak üzere 6 ay süren yoğun bir eğitim programına dahil oldular. Bu süreçte yaklaşık öğrenciler 100 ayrı dersten oluşan zor bir müfredat kapsamında 500 saat sınıf eğitimi aldı, 50’ye yakın yazılı sınav ve zorlu proje çalışmalarına dahil oldular.

İşte Eşit Enerjisa’dan Kadın Teknisyenler

Enerjisa IK ve İş Mükemmelliği Bölüm Başkanı Berna Öztınaz konu ile ilgili: “Enerjisa olarak en iyi, en yetkin insan kaynağı ile çalışıyoruz ve seviyesi ne olursa olsun her çalışanımızın bizim için katma değeri yüksek işler çıkardığını biliyoruz. Bu kapsamda geliştirdiğimiz Teknisyen Okulu projemiz de yetenek gelişimi programlarımızın bir parçası olduğu kadar kırsal bölgelerde istihdam sağlaması sebebiyle de çok kıymetli bir çalışma.

Biz enerji sektörünün “erkek işi” olarak algılanmasının karşısında duruyoruz, işin cinsiyetinin olmadığına inanıyoruz. Bu kapsamda geliştirdiğimiz İşte Eşitlik vizyonumuzu her işimizde olduğu gibi Teknisyen Okulu projemiz için de uyguladık ve adaylar arasından seçtiğimiz 2 tane kızımızı teknisyen olarak mezun ettik. Gurur duyduğumuz bu kızlarımız Sultan ve Gökben, artık Tufanbeyli Santralı’mızda çalışacak, mesleklerini hiç bir engel olmadan icra edecekler.”
dedi.


Bu haber toplam 3585 defa okundu


YAZARLAR