Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Kıvanç Zaimler
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Kıvanç Zaimler

Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Kıvanç Zaimler
Zaimler:Türkiye’nin akıllı şebekeler yol haritası ve haberleşme altyapısının şebekeye entegrasyonu tamamlandıktan sonra sektörümüz çok daha ileriye gidecek.
08.05.2015 / 08:45

Enerjimagazin- “Akıllı şebeke, akılcı kalkınma” sloganıyla düzenlenen 3. İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı kapsamında düzenlenen Liderler Zirvesi etkinliğinde elektrik dağıtım sektörünün akıllı şebekeler yol haritasının belirlenmesi ve haberleşme altyapısının oluşturulması konuları ele alındı.


Zirvenin açılışında konuşma yapan Enerjisa Dağıtım Şirketleri (Başkent EDAŞ, AYEDAŞ, Toroslar EDAŞ) Genel Müdürü Kıvanç ZAİMLER, Türkiye elektrik dağıtım sektörünün akıllı şebekeler konusunda temel gereksinimler olan SCADA, Uzaktan Sayaç Okuma Sistemi, Coğrafi Bilgi Sistemleri gibi uygulamaları büyük ölçüde tamamladığını belirtti. Bundan sonraki dönemde atılması gereken adımlara da değinen Zaimler “Türkiye’nin akıllı şebekeler yol haritası ve haberleşme altyapısının şebekeye entegrasyonu tamamlandıktan sonra sektörümüz çok daha ileriye gidecek.” dedi.


Kamu ve özel sektörün ilgili tüm paydaşlarının üst düzey temsilcilerinin katıldığı etkinlikte önümüzdeki dönem için kısa ve uzun vadede iş planlarının yapılması kararlaştırıldı. 


Enerjisa dağıtım şirketleri olan Başkent EDAŞ, AYEDAŞ, Toroslar EDAŞ sponsorluğunda gerçekleşen etkinliğe, elektrik dağıtım sektörü adına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, EPDK, ELDER, TOBB Üniversitesi,telekomünikasyon sektörü adına BTK ile birlikte Rekabet Kurumu ve özel telekomünikasyon şirketleri gibi tüm paydaşların üst düzey temsilcileri katılım sağladı.


Enerjisa dağıtım şirketleri 14 ilde 20 milyonu aşan kullanıcısına Türkiye'de lider, Avrupa'da ise örnek gösterilecek bir dağıtım hizmeti sunma hedefi ile çalışmalarına devam ediyor.


Bu haber toplam 2487 defa okundu


YAZARLAR