Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Tedaş Ekiplerine Linç Girişimi
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Tedaş Ekiplerine Linç Girişimi

Tedaş Ekiplerine Linç Girişimi
Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde abone olmadıkları trafonun elektriği kesilince Tedaş ekiplerine saldırarak Suriye topraklarına geçmeye kalkıştılar.
30.03.2013 / 12:13


Enerjimagazin- Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine bağlı Akça, Ceylanharabesi, Yeşiltepe, Pekmezli, Büyüktaş köyü sakinleri, abone olmadıkları trafonun elektriği kesilince Tedaş ekiplerine saldırarak Suriye topraklarına geçmeye kalkıştılar.
Akçakale'ye bağlı Akça, Ceylanharabesi, Yeşiltepe, Pekmezli, Büyüktaş köyünde yaşayan çiftçiler, abonesi olmayan trafolarının Ayedaş, Toroslar EDAŞ, Gediz EDAŞ ve Ankara'dan gelen Kaçak Takip elemanlarından oluşan ekipler tarafından kesilmek istenmesi üzerine aralarında Suriyeli sığınmacıların da olduğu kalabalık  topluluk Tedaş Ekiplerine taş ve sopalarla saldırdılar.
Saldırı sırasında 6 Araç zarar görürken Ekibe başkanlık yapan Tedaş AR-GE Planlama ve Dış İlişkiler Daire Başkanı Fadıl FEDAİ’de saldırganların hedefi oldu. Kendisi de aslen Ş.Urfalı olan Fadıl FEDAİ ve Tedaş ekibini saldırganların elinde linç olmaktan olaya müdahale eden çevik kuvvet ekibi kurtardı. Olaylar sırasında bir şoföründe kafasından yaralandığı öğrenildi.  Olaylar sırasında askerin olaylara müdahale etmediği ve olaylara seyirci kaldığı da gelen bilgiler arasında.


                 


Olayların büyümesinin ardından Ş.Urfa Valisi Celalettin Güvenç araya girerek tarafları yatıştırdığı öğrenildi. Geçtiğimiz günlerde Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bölgede kaçak taraması yapan ekiplerin yaşadıkları güçlüklere dikkat çekmişti.TEDAŞ yetkilileri, köylülerin devlete yıllardır biriken elektrik borçlarından ve yıllardır abonesiz trafo kullanıldığından dolayı bu kesintilerin olduğunu ifade ettiler. Enerjimagazin - Şanlıurfa

Bu haber toplam 11941 defa okundu
YORUMLAR
metin arli: 
""
oh ne guzel siz yakin elektrigi biz odeyelim masallah ----on donum bostan yan gel osman ..
30.09.2013 / 16:34
mesut cemil yaşar: 
"günaydın tedaş"
yıllardır güney doguda doguda sayaç okuma olayı yoktu terör korkusu nedeniyle yıllardır elektrik parası ödemiyorlardı. suç kimde devlet te şimdi enerji kesmeye gitmişler sevsinler sizi batıda olsa anında kesersiniz çünkü batıdaki parasını yatırır devlet korkusu çevre ayıbı vardır. doguda o yk geleni dövmüşler tehdit etmişler şimdi aynı şeyi yapıyorlar batının sırtındaki bu kamburu kaldırın herkes vergisini elektrik su ve diger şeylerin parasını ödemek kozurunda kullanıyorsa beleş yok geçti o günler eski tedaş çalışanı
23.07.2013 / 12:17
Bekir ÜSTÜNDAĞ: 
"Kaçak elektrik gerçeği"
3-5 köyün bir kaç yüz abonenin kaçak elektriğini ödediğinizi sanıyorsanız. orta ölçekli bir tatil köyü orta ölçekli bir otelin bir köy bir mahalle kadar elektrik çektiğini bir fabrikanın bir küçük kasaba kadar elektrik çektiğini. Bunun gibi on binlerce işletmenin kayıp kaçaklarını ne kadarının tahsil edildiğini biliyormusunuz. Tedaş ekiplerinin gücü elektrik faturasını ödeyemeyen veya kaçak kullanmaya mecbur kalan ev hanımına üniversite ögrencilerine yeter. Nitelikli hırsızlık (kanunuyla oda özelleşen tedaş şirketlerini memnun etmek için çıkarılmış bir kanun) suçula yıllarca mahkemelerde süründürülyor. Hiçbir fabrikanın Büyük otellerin kaçak elektrik suçlndığını mahkemeye verildiğini duydunuzmu.
22.07.2013 / 21:51
hasan usta: 
"önemli değil"
Yazın bizim hesaba önemli değil. Diğerlerini ödediğimiz gibi onları da öderiz üç beş köyün elektrik parasından ne olur. Sığınmacılar da akrabamız onlara sığınmacı demek onları kırar onlara misafir demeliyiz.
08.04.2013 / 14:41


YAZARLAR