Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TEİAŞ Genel Müdürlüğü’ne Sinan Yıldırım Atandı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEİAŞ Genel Müdürlüğü’ne Sinan Yıldırım Atandı

TEİAŞ Genel Müdürlüğü’ne Sinan Yıldırım Atandı
TEİAŞ Genel Müdürlüğü’ne Genel Müdür Yardımcısı Sinan Yıldırım vekaleten atandı.
15.04.2015 / 11:32

Enerjimagazin-Kemal Yıldır’ın istifası ile boşalan Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü’ne Genel Müdür Yardımcısı Sinan Yıldırım  vekaleten  atandı.


1983’te Türkiye Elektrik Kurumu’nda mühendis olarak göreve başlayan Yıldırım, bugüne kadar her kademede görev aldı. Yıldırım’ın genel müdürlük görevine asaleten atanması da bekleniyor.


Yıldırım, görevi alır almaz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Metin Kilci ile toplantı yaptı. Toplantıda; iletim sistemi, SCADA altyapısı ile Avrupa iletim sistemine entegrasyon gibi konular ele alındı. Benzer bir kesintinin yeniden yaşanmaması için yapılacaklar değerlendirildi.
Sinan Yıldırım Kimdir?


1958 yılında Kırşehir’ de doğdu. 1981 yılında A.D.M.M.A Elektrik Mühendisliği Bölümü’ nü bitirdi. 1983 yılından itibaren sırasıyla TEK Genel Müdürlüğü Keban İşletme Grup Müdürlüğü’ nde Test Mühendisi, Orta Anadolu Bölgesi İşletme Grup Müdürlüğü, İletim Şebekeleri İşletme ve Bakım Daire Başkanlığı İletim Hatları İşletme ve Bakım Koordinasyon Müdürlüğü’ nde Şube Müdürü, Sistem Etüd Koruma Kumanda Müdürlüğü’ nde Şube Müdürü, Başuzman ve İletim Şebekeleri İşletme Bakım Dairesi Başkanı olarak görev yaptı.

17.09.2010 tarihinde Türkiye Elektrik İletim A.Ş.’ ye Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

Bu haber toplam 6815 defa okundu
YORUMLAR
necdet ceylan: 
"yeni yapılanma ve sosyal gelişim olsun"
hayırlı olsun cumadan gelen haberler hep hayırlı olur, şu taşeron firma şartnamesinde 3 yıl sabit kılınan brüt asgari ücret fazlasını GÜNCEL brüt asgari ücretin fazlası diye değiştirirse çok makbule geçer moral-motivasyonumuzu da doping yapar inşaallah
10.04.2015 / 10:24


YAZARLAR