Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Elektrik Dağıtım Şirketleri Denetlenecek
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Elektrik Dağıtım Şirketleri Denetlenecek

Elektrik Dağıtım Şirketleri Denetlenecek
Bakanlık, Elektrik Dağıtım Şirketlerinin 2015 yılına ait Denetim Programını yayımladı.
24.03.2015 / 11:32

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü Elektrik Dağıtım Şirketleri Denetim Dairesi Başkanlığı, 2015 yılı Elektrik Dağıtım Şirketlerinin Denetim Programını yayımladı.


Elektrik Dağıtım Şirketleri Faaliyetlerinin İnceleme ve Denetlenmesi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve ihtisas sahibi Kamu Kurum ve Kuruluşlarından alınacak elemanlardan oluşacak Denetim Elemanları tarafından yapılacak.


Herbir dağıtım şirketinde üç hafta sürecek denetimin konuları şu şekilde olacak:


1-Yönetmelik, Tebliğ ve Görevlendirme Belgesinde belirtilen konular.


2-Diğer hususlar; Bakanlığa gelen talep-şikâyetler vb.


3-Bir önceki yılda yapılan tespitler.


Bakanlık tarafından açıklanan programa göre, 2015 Nisan ayının ikinci haftasında Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) ve Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş (TREDAŞ) şirketleri ile başlayacak olan denetimler, 2016 Yılı Şubat ayının son iki haftası ile Mart ayın ilk haftasını kapsayan dönemde Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş.(AYEDAŞ) ve Meram Elektrik Dağıtım A.Ş şirketlerinin denetlenmesi ile son bulacak.


İnceleme ve denetim programında değişiklik olması durumunda, Elektrik Dağıtım Şirketleri Faaliyetlerinin İnceleme ve Denetlenmesine Dair Yönetmeliğin 10 uncu maddesinin birinci fıkrasınca denetime gidilmeden 15 gün öncesinde Şirkete bildirilecek.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve ihtisas sahibi Kamu Kurum ve Kuruluşlarından elemanlar alınarak oluşturulacak Heyet Başkanına ve Denetim elemanlarına inceleme ve denetime gidilmeden 15 gün öncesinde bildirim yapılacak.


2015 Yılı Elektrik Dağıtım Şirketleri Denetim ProgramıŞu Şekilde

Bu haber toplam 3115 defa okundu


YAZARLAR