Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Bir-Sen 4C’lilerin Ek Ödemeleri İçin Harekete Geçti
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Bir-Sen 4C’lilerin Ek Ödemeleri İçin Harekete Geçti

Enerji Bir-Sen 4C’lilerin Ek Ödemeleri İçin Harekete Geçti
Enerji Bir-Sen: 4C’lilerin ek ödemeleri bir an önce yapılmalı
24.03.2015 / 11:31

Enerjimagazin-Enerji Bir-Sen, 657 ye tabii 4 C’li personelin ek ödemeleri ile ilgili verilen mahkeme kararlarının bir an önce uygulanması için, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğüne yazı gönderdi.


Erzurum DSİ 8. Bölge Müdürlüğü ve Elazığ 9. Bölge Müdürlüğünde 4C statüsünde geçici personel olarak çalışan Enerji Bir-Sen üyeleri, ek ödemelerinin ödenmemesi sonucu yerel mahkemeye başvurmuş, konu mahkemeye taşınmıştı.


Erzurum 1.  İdare Mahkemesi ve Elazığ 2. İdare Mahkemesi, 657 tabii 4C statüsünde çalışan Enerji Bir-Sen üyeleri ile ilgili, ek ödemelerinin faiziyle ödenmesine karar vermişti. Enerji Bir-Sen, bu  mahkeme kararlarının bir an önce uygulamaya koyulması için DSİ Genel Müdürlüğüne yazı gönderdi.


Konuyla ilgili açıklama yapan Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, “ hukuk yolu ile elde ettiğimiz kazanımların bir an önce uygulanmasını istiyoruz’’ dedi.


“Hukuk Zaferimizin, Bürokrasiye Takılmasına İzin Vermeyeceğiz”


Kazanımların bir an önce uygulamaya koyulması için Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne yazı gönderdiklerini söyleyen Tonbul, “Mahkeme kararlarının yerine getirilmemesi tazminat sorumluluğuna da neden olmaktadır. Davalı idarenin cezai ve tazminat sorumluluğuyla karşı karşıya kalmaması için üyelerimiz hakkında verilen mahkeme kararlarının zaman geçirilmeksizin bir an evvel uygulanmasını istiyoruz. Hukuk zaferimizin, bürokrasiye takılmasına izin vermeyeceğiz. Konunun takipçisiyiz” dedi.


Enerji Bir-Sen tarafından DSİ'ye gönderilen yazı şu şekilde:
Bu haber toplam 3172 defa okundu


YAZARLAR