Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - 33 Madencinin Cansız Bedenine Ulaşıldı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

33 Madencinin Cansız Bedenine Ulaşıldı

33 Madencinin Cansız Bedenine Ulaşıldı
Ukrayna'da çarşamba günü meydana gelen patlamada yaşamını yitiren 33 madencinin cenazesine ulaşıldı
06.03.2015 / 08:05

Enerjimagazin-Ukrayna'nın doğusunda, ayrılıkçıların kontrolündeki Donetsk'teki kömür madeninde çarşamba günü meydana gelen kazaya ilişkin arama-kurtarma çalışmaları tamamlandı. 


Açıklama, aoğudaki ayrılıkçıların tek taraflı olarak ilan ettiği "Donetsk Halk Cumhuriyeti Acil Durumlar Bakanı" Aleksey Kostrubitskiy'den geldi.


Kostrubitskiy, kazada yaşamını yitiren 33 madencinin cenazesine ulaşıldığını belirterek, bu cenazelerinin tamamının madenden dışarıya çıkartıldığını ifade etti.




Kazada yaralanan 15 madencinin kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındığını dile getiren Kostrubitskiy, kazanın meydana geldiği "Zasyadko" kömür ocağında 200'den fazla kurtarıcının yer aldığı 39 arama-kurtarma ekibinin çalıştığını ifade etti.


Kostrubitskiy, ilk belirlemelere göre kömür ocağındaki kazaya metan gazının patlamasının sebep olduğunu kaydederken, şu anda uzmanların bu patlamanın meydana geldiğini araştırdığını vurguladı.




Kostrubitskiy, kömür ocağındaki havalandırma sisteminin onarılmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini kaydetti.


Ukrayna'nın en büyük ve en eski kömür ocaklarından biri olan ve eski Sovyetler Birliği Kömür Sanayi Bakanı Aleksandr Zasyadko'nun adını taşıyan ocak, 1958 yılında açıldı.

2013 yılında 144 milyon ton kömürün üretildiği ocak yerin bin 500 metre altına kadar iniyor.

Zasyadko kömür ocağında son 15 yılda 6 büyük kaza meydana gelmiş, bu kazalarda 244 madenci hayatını kaybetmişti.

Bu haber toplam 2225 defa okundu


YAZARLAR