Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Maden Ocağında Patlama
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Maden Ocağında Patlama

Maden Ocağında Patlama
Donetsk'teki maden kazasında meydana gelen patlama sonucu 30 madenci yaşamını yitirdi
04.03.2015 / 10:12

Enerjimagazin- Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk'te, ocakta hava topu mermisi düşmesi sonucu 500 kişinin mahsur kaldığı kömür madeninde bu kez de patlama meydana geldi. İlk bigilere göre en az 30 madenci hayatını kaybetti, 70 madenci ise göçük altında.


Donetsk Halk Cumhuriyeti Acil Durumlar Bakanlığı, Zasyadko madende mahsur kalanların durumunun araştırıldığını açıkladı.


Kievsky bölgesi yetkilisi Ivan Prikhodko, yerin 1200 m altındaki madende çalışan diğer işçilerle şu anda irtibat kuramadıklarını söyledi. Bağımsız Madenciler Birliği ise patlama anında madende 207 kişinin çalışmakta olduğunu öne sürdü.


Madenin 'Sabıkası' Kabarık


Zasyadko madeninde son yıllarda meydana gelen patlama ve kazalarda 200'ün üzerinde madenci hayatını kaybetti. En büyük patlama Kasım 2007'de gerçekleşmişti. 101 kişinin öldüğü bu patlamadan 2 hafta sonra, 2 patlama daha yaşanmış, 5 kişi daha madenin kurbanı olmuştu.


Ocakta da madeneelektrik sağlayan santrale havan topu mermisi düşmesi sonucunda, yaklaşık 500 işçi mahsur kalmıştı. Donetskli yetkililer santrale Ukrayna hükümet güçlerinin saldırdığını açıklamış, işçiler de yoğun çalışmalar sonucu madenden kurtarılmıştı.

Bu haber toplam 1683 defa okundu


YAZARLAR