Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - GAZBİR Abone Sözleşmelerini Masaya Yatırdı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GAZBİR Abone Sözleşmelerini Masaya Yatırdı

GAZBİR Abone Sözleşmelerini Masaya Yatırdı
GAZBİR bünyesinde oluşturulan Regülasyon ve Mevzuat Komisyonu, 2015 yılı çalışmalarına başladı.
01.03.2015 / 22:29

Enerjimagazin-GAZBİR bünyesinde oluşturulan Regülasyon ve Mevzuat Komisyonu, doğalgaz dağıtım şirketlerinin abone sözleşmelerinin, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından bir süre önce yayınlanan Abone Sözleşmeleri Yönetmeliği ile uyumlu hale getirilmesine yönelik çalışmalara başladı.


Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği Derneği (GAZBİR) bünyesinde oluşturulan Regülasyon ve Mevzuat Komisyonu, 2015 yılı çalışmalarına başladı. Komisyonun gündeminde, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından bir süre önce yayınlanan Abone Sözleşmeleri Yönetmeliği ile doğalgaz dağıtım şirketlerinin abone sözleşmelerinin uyumlu hale getirilmesine yönelik çalışmalar bulunuyor.


Doğalgaz dağıtım şirketlerinin temsilcilerinin katılımıyla, 23 Şubat Pazartesi günü İstanbul’da gerçekleştirilen ilk toplantıda, abone sözleşmelerinin başlatılması, yürütümü ve sonlandırılmasıyla ilgili prosedürler değerlendirildi.


Komisyon Top. Foto..JPG görüntüleniyor


Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan, müşteri memnuniyetinin doğalgaz dağıtım sektörünün en önemli önceliği olduğunu vurguladı. Arslan, dağıtım şirketlerinin, EPDK mevzuatının yanı sıra diğer mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerinin hassasiyetle takip edildiğini ve uyum sürecinin GAZBİR tarafından sağlandığını söyledi.


Önümüzdeki dönemde müşterilerin doğalgaz kullanımı konusunda bilinçlendirilmesini sağlayacak yeni projelerinin kısa süre içerisinde hayata geçirileceğini belirten Yaşar Arslan, Türkiye’nin 75 ilinde faaliyet gösteren doğalgaz dağıtım sektörünün verdiği hizmetlerin müşteri odaklı olarak gerçekleştirilmeye devam edeceğini belirtti.


Tüketici Hakları Kanunu çerçevesinde hazırlanan Abone Sözleşmeleri Yönetmeliği, müşterilerin doğal gaz kullanımlarının yanı sıra elektrik, telekom, su gibi aboneliklerin tamamını kapsıyor.


Bu haber toplam 1662 defa okundu


YAZARLAR