Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - BEDAŞ Özel Güvenlikleri Enerji İşçilerine Saldırdı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BEDAŞ Özel Güvenlikleri Enerji İşçilerine Saldırdı

BEDAŞ Özel Güvenlikleri Enerji İşçilerine Saldırdı
BEDAŞ Genel Müdürlüğü önündeki çadırda bekleyen direnişçi işçiler özel güvenlik görevlilerinin saldırısın uğradılar.
19.02.2015 / 23:12

Enerjimagazin-Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) da iş güvenliği talebinde bulundukları gerekçesiyle işten çıkarılan DİSK Enerji-Sen üyesi işçiler, BEDAŞ Genel Müdürlüğü önünde kurdukları çadırda sürdürdükleri direnişlerinin 187’nci gününde, çadırdaki ses sisteminin kapatılmasını isteyen özel güvenlik görevlilerinin saldırısına uğradı.


DİSK Enerji-Sen Sendikası’ndan konuya ilişkin olarak www.enerjimagazin.com'a yapılan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi:


“Bugün, BEDAŞ direnişimiz 187’inci gününde BEDAŞ Genel Müdürlüğü önündeki çadırda bekleyen direnişçiler özel güvenlik görevlilerinin saldırısın uğradılar.


Saldırı bir kez daha can güvenliği talebinedir!


Gerçekleşen saldırının zamanlaması manidardır. 14 Şubat'ta Okmeydanı'nda trafoda meydana gelen iş kazasında biri ağır iki enerji işçisi yaralanmıştı. Direnişçi işçiler çadır açıldığı saatten itibaren BEDAŞ işçilerinin can güvenliğine yönelik bu saldırıyı teşhir ediyordu.


Çadıra gelerek ses sisteminin kapatılmasını isteyen özel güvenlik görevlilerine ses sisteminin sürekli açık olduğu bunun kapatılmayacağı belirttik.


Bunun üzerine 30'a yakın güvenlik görevlisi çadıra gelerek BEDAŞ direnişçilerine ve sendikamız uzmanına saldırı gerçekleştirdiler.


Uzman ve üyelerimiz darp raporu almışlar ve konuyla ilgili hukuki süreç başlatılmıştır.


Yaralanan uzman ve üyelerimize geçmiş olsun diyoruz.


Zafere kadar direneceğiz!


Direnişteki kararlılığımızı 187 gün önce olduğu gibi bir kez daha yineliyoruz. Bu direniş BEDAŞ işçilerinin can güvenliği talebi direnişidir. Baskılar, saldırılar bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bizlerin iradesini kıramayacaktır. Enerji işçisi bu vahşi çalışma koşullarına teslim olmayacaktır.


Son olarak özel güvenlik işçisi kardeşlerimize sesleniyoruz;


Özel güvenlik işçilerini işverenin "görevlisi" gibi değil onurlu birer işçi gibi davranmaya, kendi sınıflarına ihanet etmemeye çağırıyoruz.


Direnişteki işçiler sizlerin sınıf kardeşlerinizdir ve aynı zamanda sizlerin de insanca çalışma koşullarında yaşayabilmeniz için direnmektedirler.


Biz Haklıyız Biz Kazanacağız! İşimiz Geri Alacağız!


Çalışırken Ölmek İstemiyoruz!”


Bu haber toplam 1777 defa okundu


YAZARLAR