Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Yolu İle 160 Bin Kişiye Kesintisiz Elektrik
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Yolu İle 160 Bin Kişiye Kesintisiz Elektrik

Enerji Yolu İle 160 Bin Kişiye Kesintisiz Elektrik
Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB), indirici merkezle sanayicinin enerji meselesini çözdü.
18.02.2015 / 23:07

Enerjimagazin-İzmir’in en hızlı büyüyen sanayi bölgelerinden biri olan, Kemalpaşa ilçesindeki Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB), indirici merkezle sanayicinin enerji meselesini çözdü.


İzmir Kalkınma Ajansı’ndan aldığı 1,5 milyon TL hibe destekle "Enerji Yolu" projesini hayata geçirecek olan BAYOSB, 160 bin kişiyi kesintisiz ve kaliteli elektriğe kavuşturdu.


Sanayiciye ucuz ve kaliteli enerji sağlamak için BAYOSB tarafından TEİAŞ’a bedelsiz tahsis edilen 20 bin metrekarelik alanda, yaklaşık 10 milyon TL yatırımla kurulan indirici merkez hizmet vermeye başladı.


Toplam 3 milyon TL’lik projeyle de enerji iletimini sağlamak için gerekli olan boru hatları, elektrik kabloları, yol altyapıları ve beton yol inşaatları yapılacak.


Bölgeleri tamamlandığında, 100 fabrikada yaklaşık 10 bin kişinin istihdam edileceğini belirten BAYOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fahrettin Selçik, yatırımlarla sanayicinin enerji meselesini çözdüklerini söyledi.


Bölgelerinde önce TEİAŞ’a yer tahsis ederek indirici merkez kurulmasını sağladıklarını vurgulayan Selçik, “Bu yatırımla sanayicimiz temiz, kaliteli ve ucuz enerji kullanacak. İndirici merkezin devreye girmesiyle birlikte şebekeyle ilgili sorunlar yaşanmayarak, kesintisiz enerjiye kavuşulacak.” dedi.


Enerji Yolu projesiyle bölgenin elektrik konusunda hiçbir sıkıntısı kalmayacağını da belirten Selçik, “Bu projeyle kurulan indirici merkezle OSB’nin bağlantısı sağlanmış olacak ve OSB ile birlikte Turgutlu ve bölgesinin de uzun yıllar enerji sorunu tamamen çözülmüş olacak. Projemiz yalnızca OSB’nin değil, Turgutlu ilçesinin batısında yaşayan yaklaşık 150 bin kişiyle İzmir tarafında yaşayan 10 bin kişiye enerji temini sağlayacak.” diye konuştu.


cihan

Bu haber toplam 1549 defa okundu


YAZARLAR