Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EÜAŞ Unvan Değişikliği Sınavı Düzenleyecek
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EÜAŞ Unvan Değişikliği Sınavı Düzenleyecek

EÜAŞ Unvan Değişikliği Sınavı Düzenleyecek
EÜAŞ Genel Müdürlüğü, Unvan Değişikliği Sınavı düzenleyecek.
23.01.2015 / 23:57

Enerjimagazin-Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) Genel Müdürlüğü, merkez ve taşra teşkilatında münhal bulunan kadro/pozisyonlara atama yapmak amacıyla Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde Unvan Değişikliği Sınavı düzenleyeceğini duyurdu.


Sınav Açılacak Kadro/Pozisyon Ve SayılarıŞu Şekilde

EÜAŞ’tan konuya ilişkin yapılan duyuru şu şekilde:


Teşekkülümüz merkez-taşra teşkilatında münhal bulunan kadro/pozisyonlara atama yapmak amacıyla Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde Unvan Değişikliği Sınavı düzenlenmesi hususu Genel Müdürlük Makamının 13.01.2015 tarih, 56 sayılı Olur’ları ile uygun görülmüş olup, konuya ilişkin yapılacak işlemler aşağıda belirtilmiştir.


1-Unvan Değişikliği sınavına sadece Genel Müdürlüğümüz personeli başvurabilecektir.


2- Unvan Değişikliği suretiyle atama yapılacak kadro/pozisyonlar için her aday Ek-1’de belirtilen kadrolardan sadece biri için müracaat edebilecektir.


3- Unvan değişikliği sınavı ile ilgili yazı Kurumumuz resmi internet sitesinde ilan edilecek olup, ayrıca merkez ve taşra ünite amirleri söz konusu yazı ve eklerini tüm personelin görebileceği şekilde asarak ve imza karşılığı duyurulmasını sağlayacaklardır.


4- Unvan Değişikliği sınavına müracaat edecek personel Ek-2’de örneği yer alan Başvuru Formunu doldurmak suretiyle en geç 23.01.2015 tarihi mesai bitimine kadar çalıştığı işyerine müracaat edecek ve bu tarihten sonra yapılan talepler hiçbir şekilde kabul edilmeyecektir.


5-Başvuru formları en geç 30.01.2015 tarihine kadar İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığında olacak şekilde gönderilecektir.


6-Başvuranların, atanılacak kadro/pozisyonlar için belirlenen tüm nitelikleri son başvuru tarihi olan 23.01.2015 itibariyle taşımaları gerekmekte olup, belirlenen şartlardan herhangi birisinin eksikliği durumunda talepler değerlendirmeye alınmayacak, sınavı kazanmış olsalar dahi sınavları geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmış ise iptal edilecektir.


7- Yazılı sınavlar yüz (100) tam puan üzerinden değerlendirilecek ve en az yetmiş (70) puan alanlar başarılı sayılacaktır.


8- Sınav Kurulu, sınav sonuçlarının ölçme ve değerlendirme işleminin kesinleştiği tarihten itibaren beş (5) iş günü içerisinde sınav sonuçlarını Teşekkülün resmi internet sitesinde ilan edecektir.


9- Unvan değişikliği sınavının yeri ve zamanı İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığınca yazılı olarak duyurulacaktır. Sınav konu başlıkları ise başvurular alındıktan sonra Kurumumuz resmi internet sitesinde ilan edilecektir.


Yukarıda belirtilen hususlar dışında Devlet Memurlarının Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik ile Teşekkülümüz Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümleri ve Sınav Kurulu Kararları doğrultusunda işlem yapılacaktır.


Bu haber toplam 3048 defa okundu


YAZARLAR