Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TEDAŞ'tan Kayıp Kaçak Açıklaması
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEDAŞ'tan Kayıp Kaçak Açıklaması

TEDAŞ'tan Kayıp Kaçak Açıklaması
TEDAŞ kayıp kaçak bedelleri başvurularına ilişkin açıklama yaptı.
19.01.2015 / 03:32

Enerjimagazin-Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş Genel Müdürlüğü (TEDAŞ) kayıp kaçak bedelleri başvurularına ilişkin açıklama yaptı.


Kurumun internet sitesinde yer alan açıklamada “Kayıp kaçak bedelleri ile ilgili olarak TEDAŞ Genel Müdürlüğünün herhangi bir tasarruf yetkisi bulunmadığı, kayıp kaçak bedellerine ilişkin tüm başvuruların hizmet alınan bölgede faaliyet gösteren elektrik dağıtım veya perakende satış şirketine yapılmasının gerektiği” belirtildi.


TEDAŞ Genel Müdürlüğü’nden konuya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde:


"Sayın Vatandaşlarımız


Ülkemizdeki elektrik dağıtım hizmetleri Genel Müdürlüğümüzden ayrı tüzel kişiliği bulunan ve özelleştirilen elektrik dağıtım şirketleri marifetiyle yerine getirilmekte olup, elektrik dağıtım hizmetine ilişkin kayıp kaçak bedelleri ile ilgili olarak Genel Müdürlüğümüzün herhangi bir tasarruf yetkisi bulunmamaktadır.


Bu nedenle kayıp kaçak bedellerine ilişkin tüm başvuruların hizmet alınan bölgede faaliyet gösteren elektrik dağıtım/ perakende satış şirketine yapılması gerekmektedir."


Bu haber toplam 2560 defa okundu


YAZARLAR