Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - BEDAŞ'ta Abonelik Skandalı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BEDAŞ'ta Abonelik Skandalı

BEDAŞ'ta Abonelik Skandalı
Eski BEDAŞ taşeron çalışanı Ali Kaya'nın ismine habersiz bir şekilde 52 elektrik aboneliği açıldığı öne sürülüyor.
13.01.2015 / 23:33

Enerjimagazin-BEDAŞ’ta hakkında habersiz bir şekilde 52 elektrik aboneliği açıldığı öne sürülen eski BEDAŞ çalışanı Ali Kaya'nın, açılan icra davaları sebebiyle başı dertte. Yaşadığı stres sebebiyle şeker hastası olduğunu belirten Kaya, bir an önce mağduriyetinin giderilmesini istiyor.


Fatih'te oturan 48 yaşındaki Ali Kaya, hakkında açılan icra davaları sonucu ismine kayıtlı 52 elektrik aboneliği bulunduğunu öğrenmiş. Kaya, bu durumdan haberdar olunca elektrik idaresine başvurmuş. Kaya'ya elektrik borcu nedeniyle icra davalarının açıldığı söylenirken, verilen dilekçelere hiçbir cevap verilmemiş. BEDAŞ’la yapılan yazışmalar sonrasında Kaya'ya, bazı aboneliklerin sonlandırıldığı ifade edilmiş. Ama bu açıklama, resmi bir belge alınamaması sebebiyle Kaya'yı tatmin etmemiş.


9 Ay BEDAŞ’ta Çalışmış


İcra takipleri sebebiyle hasta olduğunu belirten Ali Kaya, olayı şöyle anlattı: "2005 yılında Zeytinburnu'nda elektrik idaresinde işe girdim. 9 ay çalıştım. Sigorta yapmak için kimlik fotokopimi aldılar. Maaşları geç vermeleri sebebiyle ayrılmak zorunda kaldım. Ayrıldıktan sonra, orayı başka müteahhide verdiler ve elemanları Beyazıt'a gönderdiler. Benim evraklarımı getiriyorlar. Benim evraklarım üzerinden 52 elektrik saati açıyorlar." dedi.


Elektrik idaresinden borç dökümü belgesini ve sözleşmeleri istediğini ancak bir cevap alamadığını ifade eden Kaya, "Bu ne biçim adalet. Benim psikolojimi bozdular. Şekerim 80'den 400'e çıktı. Bütün vücudum stresten kabardı. Bu adaletsizlik neden? Ben bunun çözülmesini istiyorum. Saatlerin üzerimden çıkmasını istiyorum. Başbakan'a sesleniyorum. Böyle adaletsizlik olmaz." ifadelerini kullandı.


Emekli Ali Kaya yardım bekliyor


"SAYIN BAŞBAKAN'A SESLENİYORUM!"


Elektrik idaresini, kendi sırtından para kazanmakla suçlayan Kaya, "52 gayrimenkulüm yok. Bir menkulüm var. O da hanımın üzerine. Oturduğum yerde bile elektriğimi, suyumu apartman ödüyor. Benim arabama icra koyuyorlar. Sözleşmeyi çıkarsınlar. Ondan sonra icra koysunlar. Böyle saçmalık yok. Sayın Başbakan'a sesleniyorum. Böyle giderse hiç iyi olmayacak. İlla bir yerleri mi patlatalım." diye konuştu.


"SURİYE'DEN GELMİŞ DÜKKAN AÇMIŞ, ELEKTRİĞİ BENİM ÜZERİME"


İstanbul'un birçok ilçesinde adına elektrik aboneliği açıldığını kaydeden Kaya, "Elektrik aboneliğini kapatmak istediğinizde size ne dediler?" sorusuna, "Kapattık dediler. Ama ben kapattıklarına inanmıyorum. Borcu yok kağıdı da göndermiyorlar. Adam Suriye'den gelmiş. Dükkan açmış. Dükkanın elektriğini benim üzerime yapıyorlar. Böyle bir şey yok. Bunların hepsinin kapanmasını istiyorum." şeklinde konuştu.


cha

Bu haber toplam 3356 defa okundu


YAZARLAR