Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ENERJİSA Hakkında Suç Duyurusu
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ENERJİSA Hakkında Suç Duyurusu

ENERJİSA Hakkında Suç Duyurusu
Enerjisa hakkında Adana'da yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle suç duyurusunda bulunuldu.
13.01.2015 / 23:33

Enerjimagazin-Enerjisa’nın işlettiği Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. hizmet bölgesinde yer alan Adana’da yaklaşık 2 aydır devam eden elektrik kesintileri vatandaşları adeta canından bezdirdi.


Kesintilerin yoğun olarak yaşandığı Pınar Mahallesi sakinleri duruma tepki göstererek, problemlerinin bir an önce çözülmesini istedi. Kesintilerden mağdur olan ev hanımları, artık yemeklerini fırınlarda yaptırmaya başladı.


Enerjisa’ya Suç DuyurusuPınar Mahallesi Muhtarı Saniye Çelik, mahallesinde her akşam 17.30-18.00 gibi elektrik kesintilerinin başlayıp sabaha kadar devam ettiğini söyledi. Problemi valilikten milletvekillerine kadar anlattığını ancak kimsenin kendilerini dikkate almadığını söyleyen Çelik, maddi ve manevi yönden insanların zarara uğradığını söyledi. Adana’da son günlerde çok soğuk günler yaşandığını ifade eden Çelik, “El kadar bebekler, hastalar var, mahalle sakinlerim elbette ki ilk ulaşacağı yer muhtarlık, muhtarın ulaşacağı valilik, kaymakamlık, sayın milletvekilleri. Milletvekili Ali Küçükaydın ile iki gündür konuşuyorum. Bana ‘sesinizi duyurun’ diyor. Ben sesimi duyuruyorum, sana söylüyorum, seni Ankara’ya göndermişim ben. Adana bakanım var benim, halkını unutma, seçime şurada ne kaldı, isterseniz görevimden alın ama ben artık isyan ediyorum. Çünkü sahipsiziz. Sahipsiz kaldık. Sorunlarımızı çözemiyoruz. Ben yaşayan halka, insanlara cevap veremiyorum. Eğer siz halkın kararıyla geldiyseniz, halkın oylarıyla orada oturuyorsunuz biz haklarımızı helal etmiyoruz, haram ediyoruz. Artık yeter.” dedi. Adana’da enerjinin çöktüğünü anlatan Çelik, “Hiç kimse hizmet alamıyor, yetkilileri göreve davet ediyorum. Enerjisa’ya da suç duyurusunda bulunuyoruz.” İfadelerini kullandı.


Görevlileri Linç Ederiz

Elif Özgüven ise çocukların sınav haftaları olduğunu vurgulayarak, “Çocuklarımız akşam geliyor, mum ışığında ders çalışmak zorunda kalıyor. Gözleri yoruluyor, soğuk, nasıl hazırlanabilirler ki sınava? İki aydır bu şekildeyiz. 2-3 gün elektrik yok, kimsenin ilgilendiği yok. Hastalar apartmandan aşağıya inip hastaneye gidemiyor artık. Beyaz eşyalarımız bozuldu. Biz artık 2015 yılındayız, bu olabilecek bir şey değil. 186’yı arıyoruz, muhatap bulamıyoruz, başka kimle biz görüşebiliriz, sesimizi nasıl duyurabiliriz, çocuklarımız donuyor, evin içinde de atkı bereyle gezilmiyor. Hiçbir şey yapamıyoruz, yemeğimizi bile sabahın köründe yapar hale geldik. Oy zamanı tek tek kapımızı gezerken, şuan neden bizim problemlerimizle ilgilenmiyorlar. Nasıl kapımıza gelip de oy diyecekler, şu dakikadan itibaren gelen TEDAŞ görevlisi memurlara da, fatura için gelenler de sakın gelmesinler, linç ederiz.” dedi.

Hastaneden yeni taburcu olduğunu vurgulayan İclal Kutlu ise, “Soğuktan donuyorum. Tekrar mı hastaneye gideyim? Neredesin cumhurbaşkanım, neredesiniz? Hangi çağda yaşıyoruz biz? Donarak mı oturacağız?” diye sitem etti.

Ümit Yıldırım ise kendilerinin yerine kaçak elektrik kullananların elektriklerinin kesilmesini istedi. Kendisinin kullandığı elektriğin hakkını fazlasıyla ödediğini ifade eden Yıldırım, yetkilileri duyarlı olmaya çağırdı.

Öte yandan elektrik kesintileri en çok ev hanımlarını olumsuz etkiledi. Isınmanın yanında yemek yaparken de sorun yaşayan ev hanımları, çevredeki fırınları kullanmaya başladı. Kendisine getirilen böreği gösteren fırıncı Mehmet Özcan, “Memlekette çok elektrik kesintisi oluyor, vatandaş da fırına getiriyor ister istemez böreklerini. Burada biz pişiriyoruz. Havalar soğudu enerji yetersiz geliyor herhalde. Ondan dolayı buraya getiriyorlar, burada pişiriyoruz. Vatandaş atmış elektriği kesilmiş, böyle getirmiş, yarım kalmış. Yarı pişmiş. Bu kadar duyarsızlık olmaz, vatandaşa yazık.” şeklinde konuştu.


cha

Bu haber toplam 3589 defa okundu
YORUMLAR
yunus: 
"elektrik kesintisi ..."
Mersin halkkent mahallesinde yapmış olduğu kesintiler ile Enerjisa bizleri ve mahalle halkını mağdur etmiştir, 3-4 günde bir 7 yada 10 saat elektrikleri keserek bu rezil firma ne yapmak istiyor ? Bizlerin mağduriyetini soran yok, varsa yoksa enerjisa elektrikleri kesmek, şimdimi geldi birazdan mı gelecek diye halkta elektrikleri beklesin,mail atıyoruz tenezzul edipte cevap bile vermiyorlar,Allah biliyor beni mahvettiler Allaha Dua ediyorum kendileride mahvolsun batsınlar bir daha çıkamasınlar diye, REZİL ENERJİSA birde çıkar şunu yaptık toroslara büyük yatırım yaptık diye övünüyor yaptıkları tek şey ELEKTRİKLERİ 10 SAAT KESMEKTİR ...
06.04.2015 / 13:53


YAZARLAR