Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Bakanlığı Müsteşarı Metin Kilci Görevinden Alındı!
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Bakanlığı Müsteşarı Metin Kilci Görevinden Alındı!

Enerji Bakanlığı Müsteşarı Metin Kilci Görevinden Alındı!
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Metin Kilci’nin görevinden alındığı iddia ediliyor.
25.12.2014 / 23:53

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Metin Kilcinin görevinden alındığı iddia ediliyor.


www.enerjimagazin.com'un ulaştığı bilgilere göre; 2009 yılından bu yana Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı olarak görev yapan Kilcinin bu görevinden alındığı ve görevden alınmasına ilişkin kararnamenin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın onayına sunulduğu iddia ediliyor.


Kilci’nin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcı H.Murat Mercanın görevinden istifa etmesiyle boşalan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atanacağı da iddialar arasında.


Metin Kilci Kimdir?


1963 yılında doğan Metin Kilci, 1986'da Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu.

1995-1997 yılları arasında ABD'deki Delaware Üniversitesi'nin İktisat Bölümü'nde yüksek lisans derecesi aldı.

1987'de Merkez Bankası Kambiyo Şubesi'nde Muhasebe Sorumlusu olan Kilci, 1989 yılında DPT'de Planlama Uzman Yardımcısı-Planlama Uzmanı olarak çalıştı, İran'daki Ekonomi İşbirliği Teşkilatı Tarım, Sanayi ve Sağlık Direktörlüğü'nde Direktör olarak görev yapan Kilci, 2003 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nda Başkan Yardımcılığı'na getirildi. Daha sonra Başkan Vekili olan Kilci, 16 Haziran 2003 tarihinde  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na atanan Kilci, 06.06.2009 tarihinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarlığı'na atandı.


Bu haber toplam 12767 defa okundu
YORUMLAR
NURETTİN AYVAZ: 
"ÜLKE DIŞI EĞİTİMLİLERE HAYIR"
HER KİM OLURSA OLSUN, BU ÜLKENİN HARİCİNDE EĞİTİM GÖREN KİŞİLERE BU ÜLKEDE İŞ İMKANI SAĞLANMAMALI, İLK OKUL MEZUNU OLSUN, İSTERSEN GARA CAHİL OLSUN, BU ÜLKE İÇİN YETERKİ TÜRKİYE'DE OKUYANLAR KARAR VERSİN.
12.04.2017 / 11:54


YAZARLAR