Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Petrol Piyasasında Düzenlemeye Gidildi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Petrol Piyasasında Düzenlemeye Gidildi

Petrol Piyasasında Düzenlemeye Gidildi
EPDK, petrol piyasasındaki dağıtıcı ve ihrakiye teslim lisansı sahiplerinin, sahip olması gereken teknik ve ekonomik güce ilişkin kararlar aldı.
25.12.2014 / 21:25

Enerjimagazin-Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, petrol piyasasındaki dağıtıcı ve ihrakiye teslim lisansı sahiplerinin, sahip olması gereken teknik ve ekonomik güce ilişkin kararlar aldı.


Kurulun Petrol Piyasası Lisans Yönetmeliği kapsamında dağıtıcı ve ihrakiye teslim lisansı sahiplerinin sahip olması gereken teknik ve ekonomik güce ilişkin aldığı kararlar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, dağıtıcı ve ihrakiye teslim lisansları için Petrol Piyasası Lisans Yönetmeliğinde sayılanlara ek olarak lisans başvurusunda bulunan tüzel kişinin aktif toplamının dağıtıcı lisansı için minimum 37 milyon 500 bin, ihrakiye teslim lisansı için minimum 11 milyon 250 bin lira olması gerekecek.

Dağıtıcı ve ihrakiye teslim lisansı sahiplerinin Enerji Piyasası Bildirim Yönetmeliği kapsamında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumuna sunacakları bilançolarında belirtilen tutarda aktif toplamın yer alması şartı aranacak.

Mevcut dağıtıcı ve ihrakiye teslim lisansı sahipleri için bilançolara yönelik şartlar 2016'dan itibaren aranacak.

Bu haber toplam 1653 defa okundu


YAZARLAR