Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ENERJİSA'ya Kesinti Tepkisi!
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ENERJİSA'ya Kesinti Tepkisi!

ENERJİSA'ya Kesinti Tepkisi!
Adana’da sürekli yaşanan elektrik kesintileri esnafı isyan ettirdi.
19.12.2014 / 09:46

Enerjimagazin-Sık sık elektrik kesilmesinin esnafı mağdur ettiğini söyleyen Adana Oto Galericiler Sitesi Başkanı İbrahim Öcal, Enerjisa’ya tepki gösterdi.  Öcal, “Bu, esnafı zarara sokan bir uygulama” dedi ve durumu Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) ilettiklerini söyledi.

Gerekçesi ve bilgisi verilmeyen kesintilerin, yoğun iş hacminde bulunan esnafı çileden çıkardığını vurgulayan Öcal, bundan sanayici, işadamı ve vatandaşların da şikayetçi olduğunu anlattı. Öcal, BİMER’den gelecek sonuca göre hareket edeceklerini bildirdi.

300 işyerinin faaliyet gösterdiği Oto Center’da haber verilmeden yapılan kesintinin esnafı sıkıntıya soktuğunu bildiren İbrahim Öcal, “EnerjiSA, böyle bir uygulamaya gidecekse, önceden bilgi vermeli. Bu Adana halkına ve Adanalı’ya yapılmış saygısızlıktır” dedi.

Aralık ayının sektör açısından önemli ve hareketli dönem olduğunu anlatan Öcal, “Yılın son ayı işlerimizin yoğun olduğu günlerdir. Kesinti ticaretimizi olumsuz etkiliyor.” şeklinde konuştu.


adanahabergzaetesi

Bu haber toplam 2471 defa okundu


YAZARLAR