Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - İşten Atılan Enerji İşçileri UEDAŞ'a Yürüdü!
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İşten Atılan Enerji İşçileri UEDAŞ'a Yürüdü!

İşten Atılan Enerji İşçileri UEDAŞ'a Yürüdü!
Enerji-Sen’e üye oldukları için işten atılan enerji işçileri, UEDAŞ binasına yürüdü.
19.12.2014 / 09:46

Enerjimagazin-Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş’ta (UEDAŞ) çalışan ve DİSK’e bağlı Enerji-Sen sendikasına üye oldukları için işten çıkarılan enerji işçileri meşalelerle UEDAŞ binasına yürüdü. Altıparmak’ta toplanarak Merinos’taki UEDAŞ binasına kadar yapılan yürüyüşte işçiler, sendika haklarını sonuna kadar savunacaklarını söyledi.


UEDAŞ önünde bir konuşma yapan Enerji-Sen Genel Başkanı Ali Duman, Soma Katliamı’nın ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in sendikaları göreve çağıran açıklamalarını hatırlatarak, “İşte gerçek sendika, işte gerçek sendikaya üye olan işçiler sendikaya üye oldukları gerekçesiyle tehditlere maruz kalıyorlar işten atılıyorlar. Biz onlara onurlu ve mert enerji işçilerinin gücünü göstereceğiz, haklarımızı kazanacağız” dedi.


http://www.sendika.org/wp-content/uploads/2014/12/bursa_ueda%C5%9F_direni%C5%9Fi_y%C3%BCr%C3%BCy%C3%BCi-2.jpg


Duman’ın ardından sendikaya üye olduğu gerekçesiyle işten atılan işçilerden Zafer Arık, Arıza Bakım Onarım servisinde çalışan işçiler olarak, şirket yetkililerinin taleplerini görmezden geldiklerini ve yaşadıkları mağduriyetlerin sendikalaşmaya vardığını ifade etti. Talepleri görmezden gelmenin yanı sıra sendikaya üye olan 11 arkadaşının işten çıkartıldığını bildiren Arık, işten atılan arkadaşları işe geri alınana kadar mücadeleyi büyütmeye devam edeceklerini de söyledi.


Arık ayrıca “UEDAŞ’ta işten atılan işçilerin geri alınması işyerinde güvenceli çalışma koşulları sağlanması DİSK/Enerji-Sen’in kırmızı çizgisidir. Bu konuda taviz vermemiz ve geri adım atmamız söz konusu değildir ve olmayacaktır, kazanana kadar da mücadeleye devam edeceğiz” diye konuştu.


sendika

Bu haber toplam 2995 defa okundu


YAZARLAR