Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Türkiye Davayı Kaybetti!
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Türkiye Davayı Kaybetti!

Türkiye Davayı Kaybetti!
Türkiye, İran'a Karşı Açtığı Doğalgaz Davasını Kaybetti
03.12.2014 / 12:17

Enerjimagazin-İran Ulusal Doğalgaz Şirketi yetkilisi, İran'ın Uluslararası Lahe Divanı'ndaki ilk davayı kazandığı ve ikinci davanın sonucunun da gelecek günlerde resmi olarak açıklanacağını söyledi.


MHA'nın haberine göre, geçtiğimiz hafta içerisinde Türk basınında yer alan haberlerde, Türkiye'nin İran'ın uyguladığı doğalgaz fiyatları nedeni ile Uluslararası Lahe Divanı'nda açtığı davayı kaybettiği açıklanmıştı. Bu haber, bugün İran Ulusal Doğalgaz Şirketi yetkilileri tarafından da resmi olarak onaylandı.


İran Ulusal Doğalgaz Şirketi'nin Uluslararası İşler müdürü, Azizullah Ramazani, Lahe Divanı'nın İran lehine onay verdiğini açıklayarak, "Lahe Divanı, Türkiye'nin İran 'ın doğalgaz teslimatı konusunda güvenilmez olduğu hakkında açtığı davayı reddetti ve İran tarafından yapılan savunmaları onayladı.  Böylece BOTAŞ'ın İran Ulusal Doğalgaz Şirketi aleyhine ve doğalgaz fiyatlarının düşürülmesi amacı ile açıklan bu dava, İran'ın lehine verilen karar ile son buldu" dedi.

Bu haber toplam 1613 defa okundu


YAZARLAR