Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Elsan: Yatağan ve ÇATES'te Mevcut Personelle Devam Edeceğiz!
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Elsan: Yatağan ve ÇATES'te Mevcut Personelle Devam Edeceğiz!

Elsan: Yatağan ve ÇATES'te Mevcut Personelle Devam Edeceğiz!
Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı: Yatağan ve Çatalağzı'nda mevcut personelle devam edeceğiz
03.12.2014 / 00:04

Enerjimagazin-Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, Yatağan ve Çatalağzı termik santrallerinde mevcut personelle birlikte devam etme kararında olduklarını bildirdi. Denizli’de faaliyet

gösteren Bereket Enerji Grubu adına yazılı bir açıklama yapan Saldanlı, şirketlerinin Türkiye’nin önde gelen grupları arasında yer almakla birlikte öncelikle bir Ege şirketi olduğunu, bu bölgede Aydem Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş.nin faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade etti.

Cihan'ın haberine göre, 2008 yılında Türkiye'nin ilk elektrik dağıtım özelleştirmesini üstlenen grubun, İzmir ve Manisa’nın da katılımıyla Ege’de beş büyük şehirde 4 milyondan fazla müşteriye hizmet sunduğunu ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Saldanlı, Grup aynı zamanda Türkiye'de 22 şehirde enerji üretimi yapmakta olup Nijerya'da da elektrik dağıtımı yapmakta ve yaklaşık 9 bin çalışanı istihdam etmektedir.


Çatalağzı ve Yatağan termik santral işletmelerinin grubumuza devir süreci tamamlanmak üzeredir. Bu işletmelerde 4857 Sayılı İş Kanununa tâbi çalışanlar, ailemizin üyesi olacaklardır. Bu çalışanların ailemize katılacak olması, grubumuz için memnuniyet verici olacaktır. Daha önce Aydem ve Gediz özelleştirmelerinde de tecrübe edildiği gibi işletmelerdeki personelin tamamıyla çalışmayı arzu ediyoruz. Tesislerin gerçek sahibi olarak gördüğümüz çalışanlarımızla yola devam etmek, hem şirketimiz ve hem de çalışanlarımız için en iyi seçenektir diye düşünüyoruz.” dedi.

İşletmelerde halen çalışmakta olan personelin işlerini kaybetmesinin kesinlikle söz konusu olmadığını söyleyen Ceyhan Saldanlı, “Çalışanların değerini bilen bir şirketiz. Basit bir araştırmayla şirketimizin personel politikasının ne kadar şeffaf ve katılımcı olduğu öğrenilebilir. Çalışanların ve taşeron çalışanlarının yasal ve sendikal hakları ve güvenlikleriyle ilgili hassasiyetimiz, bölgemizde iyi bilinmektedir. Elektrik dağıtımı işinde çalışanlar ve sendikalarla karşılıklı olumlu bir iletişim ortamı sağlanarak, defalarca toplu sözleşme imzalanmıştır. Önümüzdeki süreçte bizimle devam etmek isteyenlerin veya kamuda kalmayı tercih edenlerin seçimleri saygı ile karşılanacaktır. Her iki seçenekte de çalışanların herhangi bir hak kaybı olmayacaktır. Gediz ve Aydem’de olduğu gibi yasal hükümler dairesinde personelin talepleri kesinlikle göz önünde bulundurulacaktır. Netice itibariyle Yatağan ve Çatalağzı işletmelerini devralmanın yüklediği sorumluluğun bilincindeyiz. Mevcut çalışanlarla birlikte yol alma kararlılığındayız. Elektrik dağıtımını olduğu gibi elektrik üretimini de yüzü gülen, çalışma şartlarından memnun, değerli çalışanlarımızla birlikte yapmaktan onur duyacağız.” diye konuştu.

Bu haber toplam 7596 defa okundu
YORUMLAR
hayri günlüoğlu: 
"çates taşören çalışanı"
ben 13 seneden beri çateş termik santralinde çalışmaktayım aslen adapazarlıyım ama debremden sonra işsiz kaldığım için zonguldakta bir vesileyle 13 seneden beri çalışmaktayım işime sadık güvenilir birisiyim yeni patronumuz elsan elektrikle allahın izniyle yolumuza devam etmek istiyorum herzaman doğruluk ve dürüslük içindeyim cenabı allahtan herşey için hayırlısı olsun saygılarımla.05424202767
03.12.2014 / 19:40


YAZARLAR