Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Elektrik Borcu Olanlara Müjde!
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Elektrik Borcu Olanlara Müjde!

Elektrik Borcu Olanlara Müjde!
Elektrik borçlarını yapılandırma süresi 1 ay uzatıldı!
01.12.2014 / 23:10

Enerjimagazin-Kamu kurumları, belediyeler tarımsal sulama kooperatifleri ve çiftçilerin birikmiş elektrik borçlarını yapılandırmaları için son başvuru tarihi bir ay uzatıldı.


6552 Sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanunda Yer Alan Bazı Başvuru ve İlk Taksit Ödeme Sürelerinin Uzatılmasına İlişkin Bakanlar Kurulu Kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.


Buna göre; 30 Kasım 2014 olan son başvuru süresi 31 Aralık'a kadar uzatıldı. Borçlular, 31 Aralık'a kadar bölgelerindeki dağıtım şirketleri, perakende satış şirketleri veya Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ) bölge koordinatörlüklerine başvuruda bulunarak borçlarını taksitlendirebilecek.


Aynı şekilde, 31 Aralık 2014'e kadar ödenmesi gereken ilk taksitlerin ödeme süresi de 1 ay uzatılarak, ilk taksit ödemeleri, 31 Ocak 2015 tarihinin hafta sonu tatiline rastlaması nedeniyle 2 Şubat 2015 tarihi mesai saati bitimine kadar yapılabilecek.


"Torba Yasa"nın TEDAŞ alacaklarına ilişkin getirdiği düzenleme sayesinde çiftçiler, geçen nisan ayına kadar olan borçlarını 5 taksite kadar yapılandırabilecek. Borcunu tek seferde ödeyebilenler ise sadece anaparayı yatırarak gecikme masrafından kurtulmuş olacak.


Birikmiş elektrik borcu olan tarımsal sulama kooperatifleri, çiftçi, belediye ve kamu kurumlarının bu kanundan faydalanmak için bir dilekçe ile 31 Aralık'a kadar başvuruda bulunmaları ve 2 Şubat 2015’a kadar da ilk ödemelerini gerçekleştirmeleri gerekiyor.


Bu haber toplam 4065 defa okundu


YAZARLAR