Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Ermenek Barajı ve HES'in Kesin Kabulü Yapıldı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ermenek Barajı ve HES'in Kesin Kabulü Yapıldı

Ermenek Barajı ve HES'in Kesin Kabulü Yapıldı
Ermenek Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nin kesin kabulü yapıldı.
26.11.2014 / 11:06

Enerjimagazin-Teknik ve yapısal özellikleri açısından Türkiye'nin önemli enerji yatırımlarından biri olarak bilinen Ermenek Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nin kesin kabulü yapıldı.

DSİ'den yapılan açıklamaya göre, kesin kabül DSİ Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü temsilcilerinden oluşan heyet tarafından 17-19 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Ermenek Barajı ve HES’in bütün ünitelerinin resmî olarak tamamlanmasını takiben DSİ Genel Müdürlüğü Barajlar ve HES Dairesi Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Kama’nın başkanlığında, Jeoteknik Hizmetler ve YAS Dairesi Başkan Yardımcısı Kemal Karakuş ve Bölge Müdür Yardımcımız Bahtiyar Kabadayı ile heyet üyeleri tarafından kesin kabul tutanağı imzalandı.

11 Mayıs 2002 tarihinde temeli atılan baraj inşaatında 5 Temmuz 2002 tarihinde yer teslimi yapılarak işe başlandı. 7 yıl gibi kısa bir sürede tamamlanan Ermenek Barajı’nın resmi açılışı ise DSİ Genel Müdürlüğü’nün 55. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle 27 Aralık 2009 tarihinde yapıldı.

14.09.2012 tarihinden itibaren elektrik üretmeye başlayan santralde bugüne kadar 2 milyar 300 milyon kWh elektrik üretildi.

Bu haber toplam 2537 defa okundu


YAZARLAR