Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TES-İŞ'ten EÜAŞ Eylemi!
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TES-İŞ'ten EÜAŞ Eylemi!

TES-İŞ'ten EÜAŞ Eylemi!
Tes-İş Afşin Şubesi üyesi işçiler, işçi alımında taşeron işçilere ve bölge insanına öncelik verilmesi için miting düzenlediler.
19.11.2014 / 22:32

Enerjimagazin-Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (Tes-İş) Afşin Şubesi tarafından EÜAŞ Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak işçi alımında taşeron işçilere ve bölge insanına öncelik verilmesi için miting düzenlediler.


Elbistan ilçesinde Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan Tes-İş Afşin Şubesi Başkanı Mustafa Kılıç, işçi alımlarında taşeron işçilere ve bölge insanına öncelik tanınmasını istedi.

Kılıç, "EÜAŞ Genel Müdürlüğü tarafından AEL İşletme Müdürlüğü ile A ve B Termik Santraline 219 işçi alınacak. Bizim isteğimiz bu işçilerin çalışan taşeron işçilerden veya bölge insanından seçilmesidir. İşçi alımı yapılacağı duyulduğunda Nüfus Müdürlükleri'nde yoğunluk yaşanmaya başladı. Muhtarlar il dışından gelen kişilere burada adres veriyorlar. Onlar hakkında da suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

Başkan Kılıç, "219 kişilik kadroya 7 bin 400 kişi başvurdu. Arazisi kamulaştırılan kişilere devlet öncelik veriyor. Malesef 5 metre, 10 metrekare yer satın alan herkes bu haktan faydalanabiliyor. Arazilerini parselleyip satan insanlar, bu kadar insanı ilçemize davet etmiştir" dedi. Düzenlenen mitinge, MHP, BBP ve Türk Eğitim Sen yöneticileri ile üyeleri katıldı.


elbistanolay


Bu haber toplam 3139 defa okundu


YAZARLAR