Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Emeklilikte Yaşa Takılanlar İzmir'de Buluşacaklar
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Emeklilikte Yaşa Takılanlar İzmir'de Buluşacaklar

Emeklilikte Yaşa Takılanlar İzmir'de Buluşacaklar
Emeklilikte Yaşa Takılanlar İzmir’de yine büyük bir eyleme hazırlanıyor.
18.11.2014 / 17:51

Enerjimagazin-Emeklilikte Yaşa Takılanlar, 30 Kasım’da İzmir’de geniş katılımlı büyük bir eylem gerçekleştirecekler. 


08.09.1999 yılında dönemin hükümeti tarafından çıkarılan ve o zamanın muhalefeti şimdinin iktidarı olan kişilerin çıkarıldığı zaman karşı çıktıkları 4447 sayılı yasanın geriye doğru işletilmesi nedeniyle mağdur olan ve bugüne kadar “Gasp edilen haklarını geri alabilmek için” birçok eyleme imza atan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (E.Y.T.) yeni bir eyleme hazırlanıyorlar.


Yurdun dört bir yanından yola çıkacak olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar, 30 Kasım'da İzmir’de buluşarak “08.09.1999 Tarihinde çıkarılan 4447 sayılı yasanın yürürlüğe girdikten sonra geriye doğru işletilmesi nedeniyle Gasp edilen haklarının bir an önce geri verilmesi” taleplerini haykıracaklar.Üç Maymun Göndermesiİzmir’de üçüncü eylemlerini yapacak olan Emeklilikte Yaşa Takılanların eylemlerinin bu seferki teması hayli ses getirecek gibi. Daha önceki İzmir eyleminde "Taner Bey" ve Ali Efe" isimli Develerin eşliğinde yürüyerek ülke gündemine oturan Emeklilikte Yaşa Takılanların, bu seferki temaları 3 maymun olacak. Emeklilikte Yaşa Takılanlar, bu temayı seçme sebebinin “Mağduriyetlerini bilen ama görmeyen, duymayan ve dile getirip çözüm bulmayan hükümeti başka türlü tarif edemediklerini, hatta kendilerinin Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK ile yaptıkları toplantıda ve sonrasında bile Devletin Bakanı tarafından haklılıkları basın yayın organlarında açıklanmışken hala mağduriyetlerinin devam etmesini anlam veremedikleri” olduğunu söylüyorlar. Emeklilikte Yaşa Takılanlar, 30 Kasım 2014 Pazar günü Saat:12.00'da Karşıyaka Belediyesi önünden yürüyüşe geçerek, Saat:13.00'da Karşıyaka Anıt Meydanında basın açıklaması yapacaklar.


Emeklilikte Yaş Yükseltilmesine Karşı Değiliz


Kesinlikle emeklilikte yaş yükseltilmesine karşı olmadıklarını belirten Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Devlet ile yıllar önce imzaladıkları sözleşmeye devlet tarafından uyulmasını talep ediyorlar.
Emeklilikte Yaşa Takılanlar, gücü kendisinde bulunduran tarafın taraflar arasında imzalanmış olan sözleşmeyi tek taraflı olarak değiştirmiş olmasının kanunsuzluk olduğunu savunuyorlar.


Emeklilikte Yaşa Takılanlar, eyleme ilişkin yaptıkları açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verdiler:


“4447 Sayılı yasanın dünyada ilk olarak geriye işletilen yasa olması sebebiyle 08.09.1999 tarihinden önce işbaşı yapmış bütün SSK'lı, BAĞ-KUR'lu ve EMEKLİ SANDIĞI mensubu bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları KADEMELİ EMEKLİLİK KRİTERLERİNE maruz kalarak mağdur edilmiştir. Bizler kendi adımıza EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR dedik. Eğer sizler ya da yakınlarınızda bizim gibi EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR'dansanız güzel İZMİR'imizde yapılacak olan İZMİR 3. EYT EYLEMİNE hepinizi bekliyoruz.


Eyleme katılım için linklere tıklayarak daha geniş bilgi alabilirsiniz.
Bu haber toplam 10665 defa okundu
YORUMLAR
İkram BALCIOĞLU: 
"BU İNSANLAR BİZİM ÇALIŞIP HAK EDENLER"
Gerçekten anlamakta zorluk çekiyorum.Dışarıdan ülkemize gelen Suriye,Irak ve diğer sığınmacılara her türlü imkan ve olanak sağlanıyor.Barınma imkanı veriliyor.Ama bu ülkeye ömürlerini verip çalışan ve emekliliklerini hak eden insanlar neden dışlanıyor.Neden hakları gasp ediliyor.Onlar işsiz ve perişan haldeler.Bir kaçı intihar etti.Çoğu hasta.Yani durum vahim.Allah yardımcıları olsun.Bunları görmeyen veya görmezden gelen siyasetcilere yazıklar olsun.Hiçmi vicdanları sızlamıyor. Artık yeter. Bu insanları görün ve gasp edilen haklarını hiç kesinti yapmadan iade edin.Yoksa bu vebalden kurtulamazsınız.
25.11.2014 / 18:46


YAZARLAR