Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Devleri İstanbul'da
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Devleri İstanbul'da

Enerji Devleri İstanbul'da
Enerji devleri İstanbul'da Irak petrolünü konuşacak
07.09.2014 / 23:05

Enerjimagazin-IŞİD saldırılarının ardından Irak'ta tehlikeye giren enerji sahalarının durumu ve enerji hatlarının güvenliğiyle ilgili tartışmalar İstanbul'da masaya yatırılıyor. İstanbul'da yarın düzenlenecek toplantıda Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Enerji Bakanı Aşti Hawrami dünya enerji devleri ile bir araya gelecek. Havrami, 'Her şey normale döndü, Petrol şirketleri iş başı yapabilir' mesajı verecek.


Toplantının diğer iki gündem maddesi ise, Türkiye üzerinden çekilecek yeni petrol ve doğalgaz boru hatları olacak. Kerkük petrolünün Kürt yönetimi tarafından inşa edilen boru hatları üzerinden dünya pazarlarına gönderme hazırlıkları dile getirilecek.


Ayrıca, İstanbul zirvesinden sonra daha önce Musul'dan Türkiye'ye ulaştırılan Kerkük petrolünün, Kerkük - Erbil- Yumurtalık hattı üzerinden pompalanmasının planlandığı da öğrenildi. 'III. Uluslararası Petrol ve Doğalgaz Arenası' toplantısı 6 Eylül'de düzenlenecek.


yenişafak

Bu haber toplam 2331 defa okundu


YAZARLAR