Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TPAO Genel Müdürü Emekli Oldu
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TPAO Genel Müdürü Emekli Oldu

TPAO Genel Müdürü Emekli Oldu
TPAO Genel Müdürü Mehmet Uysal 5 yıldır sürdürdüğü görevini bırakarak emekli oldu..
27.02.2013 / 08:43


Türkiye petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürü Mehmet Uysal bugün itibariyle emekli oldu.Yaklaşık 5 yıldır TPAO Genel Müdürlüğü görevini yürüten Mehmet Uysal, kendi istediği ile Genel Müdürlük görevini bırakarak emekli oldu.

"Kendi isteğimle görevi bırakıp, emekli oluyorum" diye açıklama yapan Mehmet Uysal, görevini yeni Genel Müdüre teslim ederek, hayatında ki TPAO sayfasını kapatmış olacak.TPAO'da Mehmet UYSAL'ın yerine getirilecek isim ise merak konusu. Enerji Kulislerinde TPAO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Murat Altıparmak ile TPAO Arama Daire Başkanı Ömer Şahintürk'ün adı ciddi şekilde telaffuz ediliyor.Mehmet UYSAL,1952 yılında Afyon’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Jeoloji Bölümü mezunu.Saint Louis University’de Jeofizik Mühendisliği dalında Master yaptı.1979-1997 yıllarında Türkiye Petrolleri A.O. Arama Daire Başkanlığı’nda Jeofizikçi,Kıdemli Jeofizikçi, Proje Jeofizikçisi, Uzman Jeofizikçi, Diyarbakır Bölge AramaMüdürü, Proje Danışmanı ve Daire Başkan Yardımcısı olarak çalıştı.1997-2000 yıllarında TPAO Yurt Dışı Projeler Daire Başkan Yardımcısı olarak çalıştı.2000-2003 yıllarında TPAO Arama Daire Başkanlığı’nda Danışman ve Uzman Mühendis olarak çalıştı.2003-2006 yıllarında TPAO Yurt Dışı Projeler Daire Başkanlığı’nda Daire Başkanı olarak görev yapmıştır.2006-2007 yıllarında TPAO Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.2007-2008 yılları arasında TPAO Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini vekaleten yürüttü. 27 Şubat 2013 tarihi itibarı ile emekliliğe ayrılacak olan Uysal,Halen TPAO Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.www.enerjimagazin.com ailesi olarak Emekliye ayrılan Mehmet Uysal'a emeklilik yaşamında mutluluklar dileriz. Kendisini bizler ve tüm enerji camiası başarılı yöneticiliği, güler yüzü, beyefendi kişiliği ve tatlı dili ile hatırlayacağız.


Etiketler: Mehmet Uysal TPAO
Bu haber toplam 5114 defa okundu


YAZARLAR