Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - LPG'li Araç Kullananlar Dikkat!
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

LPG'li Araç Kullananlar Dikkat!

LPG'li Araç Kullananlar Dikkat!
LPG'li araç kullanan vatandaşa eksik gaz verildiği ortaya çıktı.
17.08.2014 / 12:57

Enerjimagazin-Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, LPG'li araç kullanan vatandaşları uyararak “vatandaş aldığı LPG'ye dikkat etmelidir” dedi.


 Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, son dönemde bazı tüketicilerin yüksek fiyatlar nedeniyle güvenli olmayan akaryakıtlara yöneldiğini belirterek, denetimlerin sıklaştırılması gerektiğini ifade etti. Palandöken yaptığı yazılı açıklamasında, motorin ve benzin fiyatlarının yüksekliği nedeniyle bazı tüketicilerin maliyetleri düşürmek için çeşitli formüller araştırdığını belirtti. Vatandaşların kaçak akaryakıt ve 10 numara yağ gibi tehlikeli yollara başvurduğunu söyleyen Palandöken, şunları kaydetti: "Son günlerde yaşanan üzücü olayların nedeni, vatandaşların güvenli olmayan akaryakıtlara yönelmesidir. Maliyetleri azaltmaya çalışan tüketici son dönemde benzinli araçlarını litresi 2 lira 75 kuruş olan LPG'ye çevirerek ekonomisine katkıda bulunmaya çalışıyor. Bu da birçok araçta hasar meydana getiriyor. Oto gazın hacmini hava sıcaklığına göre düzenleyen ATC cihazının devre dışı bırakılarak vatandaşa eksik gaz verildiği ortaya çıktı. Bu şekilde alınan LPG'den yüzde 6 oranında kayıp oluyor. Bunun önüne geçilmesi için akaryakıtta denetimler sıklaştırılmalı, vatandaş aldığı LPG'ye dikkat etmelidir."

Bu haber toplam 2127 defa okundu


YAZARLAR