Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ÇEAŞ ve KEPEZ’de Pek Yakında Adalet Yerini Bulacak
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÇEAŞ ve KEPEZ’de Pek Yakında Adalet Yerini Bulacak

ÇEAŞ ve KEPEZ’de Pek Yakında Adalet Yerini Bulacak
Cem UZAN, "ÇEAŞ ve KEPEZ’de pek yakında adalet yerini bulacak" dedi.
03.08.2014 / 11:13

Enerjimagazin-Cem UZAN, ÇEAŞ ve KEPEZ’de pek yakında adalet yerini bulacak dedi.


Lahey Uluslararası Tahkim Mahkemesi’nin, bir dönem dünyanın en büyük enerji şirketlerinden biri olan Rus şirketi Yukos'a Rus hükümetinin politik ve haksız gerekçelerle el koyduğu gerekçesi ile Yukos'un bir kısmı hapse atılan eski ortaklarına 50 milyar dolar tazminat ödenmesine karar vermesi Cem UZAN’ı umutlandırdı.


Lahey Uluslararası Tahkim Mahkemesi’nin Dünya gündemine bomba gibi düşen kararını Facebook hesabından takipçileri ile paylaşan Cem UZAN, Hükümet’in, 29 Mayıs 1998'de TEDAŞ ile Çukurova Elektrik (ÇEAŞ) ve Kepez Elektrik arasında imzalanan imtiyaz sözleşmelerini 2003 yılında iptal ederek el koyduğu ÇEAŞ ve KEPEZ’de de adaletin yerini bulacağını belirtti.


UZAN, yaptığı açıklamada “ÇEAŞ ve KEPEZ pek yakında aynısı olacak. Adalet yerini bulacak. Tüm ÇEAŞ ve KEPEZ hissedarlarına selam ve sevgiler” ifadelerine yer verdi.
Türkiye Aleyhine 2,5 Milyar Euro'luk Dava


Uzan Grubu tarafından Stockholm Ticaret Odası’ndaki tahkim merkezine, Türkiye’ye elektrik şirketlerinin imtiyazının sona erdirilmesiyle alakalı olarak, ÇEAŞ ve Kepez elektrik şirketlerinde hisse sahibi oldukları gerekçesiyle 2,5 milyar Euro'luk dava açılmıştı.


Uzan Ailesi, daha önce Cenevre’de Uluslararası Tahkim Merkezi’ne 15,6 milyar dolarlık, Polonya’da da 5 milyar dolarlık dava açmış, açılan iki davayı da kaybetmişti.


Bu haber toplam 8423 defa okundu
YORUMLAR
alex gerikan: 
"AKP GASPA SON VERMELI."
AKP HUKUMETI KUCUK YATIRIMCILARIN PARASINI GASP YAPMISTIR, SADECE AKP HUKUMETININ DEGIL T.C DEVLETININ DE AKP HUKUMETI YUZ KARASI OLMUSTUR DEVETI YONETECEGIM DIYE DEVLETIN TUM GUCUNU KULANARAK DELETI MEYDANA GETIREN TOPLULUGA BUKADAR ZULUM YAPILMAZ. CEAS VE KEPEZ ZARAR YAPMIYORDU? MILYONLARCA DOLAR TEMEDUSU VARDI BUNLAR AKP NININ CEBINE GIRDI. SONUCTA YINE CEZASINI TURK HALKI CEKECEK.
31.03.2015 / 21:26


YAZARLAR