Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Elektrik Kesintilerine Müdahale Edilecek
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Elektrik Kesintilerine Müdahale Edilecek

Elektrik Kesintilerine Müdahale Edilecek
Bakan Çelik: Günde 5 saatin üzeri kesinti olursa buna kesinlikle müsaade edeceğiz.
03.08.2014 / 11:11

Enerjimagazin- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Bayram ziyaretleri için geldiği Şanlıurfa’da kurumlarla bayramlaştı. Son olarak Belediyelerin bayramlaşma törenine katılan Çelik bayramlaşmanın ardından Urfa’nın sıkıntılarından bahsetti. Şanlıurfa’nın en büyük sıkıntısı olarak gösterilen elektrik kesintilerini ele alan Çelik; “ Günde 5 saatin üzeri kesinti olursa buna kesinlikle müsaade edeceğiz” dedi.


5 Saat Üzeri Kesintiye Müdahale Edeceğiz


Elektrik kesintileri hakkında bilgi veren Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik günde 5 saatin üzerinde elektrik kesintisi yaşandığında müdahale edileceğini belirtti. Elektrik sorunları hakkında bilgi veren Milletvekili Faruk Çelik; “Şanlıurfa’daki elektrik sorunu TEİAŞ’tan kaynaklanan gece 2 buçuk saat, gündüz 2 bucuk saatin dışında elektrik kesintisi olduysa buna kesinlikte müsaade edilmeyeceğini ifade ediyorum. Bu kesintinin bizimle sizinle kesinlikle bir ilgisi yok genel bir elektrik politikalarından ve yaşanan sorunlardan kaynaklanıyor. Ama gece 2 buçuk, gündüz 2 buçuk toplam 5 saatin dışındaki kesintilere hemen müdahale etmemiz gerekiyor. Teşkilat, belediye başkanlarımıza, Milletvekillerimize ulaşın bu konudaki yanlışlıklara kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Çünkü biz Şanlıurfa’da elektrik paralarını Pamuk Desteğinden, Buğday desteğinden mısır desteğinden kesilmesini ve bunların ödemesini 3 te 1 Mesafede yapılmasını, yani Konya da elektrik için 100 lira öderken Şanlıurfalı çiftçi 30 Lira ödeyecek 60 lirasını devlet destekleyecek. Dolaysıyla bu kurduğumuz düzende elektriklerin rastgele kesiliyor olmasına kesinlikle anlaşmamız gereği müsaademiz olamaz. 6 saat elektrik kesiliyor olmaz. Elektriğin yoğun kullanılmasından kaynaklanan TEİAŞ’tan kaynaklanan sorunla karşı karşıya Türkiye elci sistemi bunun dışında 5 saatin üstünde olduğu zaman bunun hesabını soracağımız insanlar bellidir” sözlerini sarf etti. 


sanliurfa

Bu haber toplam 1648 defa okundu


YAZARLAR