Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Toroslar EDAŞ Çalışanı Hayatını Kaybetti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Toroslar EDAŞ Çalışanı Hayatını Kaybetti

Toroslar EDAŞ Çalışanı Hayatını Kaybetti
Toroslar EDAŞ 'da görevli teknisyen arızayı gidermek için çıktığı direkte yüksek gerilime kapılarak hayatını kaybetti.
17.07.2014 / 09:44

Enerjimagazin-ENERJİSA Toroslar EDAŞ'da elektrik arızada görevli teknisyen arızayı gidermek için çıktığı direkte yüksek gerilime kapılarak hayatını kaybetti.


Cihan’ın haberine göre Enerjisa Toroslar EDAŞ’da elektrik arıza servisinde görevli teknisyen Ali İhsan Candan (34) arızayı gidermek için çıktığı direkte yüksek gerilime kapılarak hayatını kaybetti.


Mersin’in Silifke ilçesi Toroslar EDAŞ elektrik arıza bölümünde çalışan 2 teknisyen elektrik arızasını gidermek için çıktıkları trafoda elektrik akımına kapıldı. Olayda evli ve bir kız çocuğu bulunan Ali İhsan Candan (34) hayatını kaybederken, mesai arkadaşı Metin Karaca (32) şoka girerek hastanelik oldu.


4 yaşında bir kızı bulunan genç teknisyenin cenazesi Silifke Alaeddin Camii'nde kılınan cenaze namazın ardından Burunucu mezarlığına defnedildi.


1 Saatten Fazla Cansız Olarak Direkte Asılı Kaldı


Toroslar EDAŞ’da elektrik teknisyeni olarak görev yapan ve üzücü olayda hayatını kaybeden Candan’ın kayınpederinin de 10 yıl önce aynı görevi yaparken yüksek gerilime kapılarak hayatını kaybettiği öğrenildi. Elektrik arızalarının sık sık yaşandığı ilçede, kısa süre önce personelde azaltmaya giden Enerjisa Toroslar EDAŞ yetkililerinden konuyla ilgili bir açıklama gelmezken, mesai arkadaşları ve vatandaşlar yaşanan olaya tepki gösterdi. Kazada arkadaşlarını kaybeden çalışanlardan bazıları olayda hayatını kaybeden Candan’ın 1 Saatten Fazla Bir Süre Cansız Olarak Direkte Asılı Kaldığını iddia etti.


Teknisyen, elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti


Mahalle Halkı Tepkili


Sürekli aynı arızalardan dolayı rahatsız olan mahalle sakinleri hayatlarından endişe ettiklerini yaşanan trafo patlamalarının kendilerini tedirgin ettiğini dile getirdiler. Vatandaşlar, "Hergün aynı sorunla karşılaşıyoruz. Bu arızaların sona ermesi için sürekli yetkililere müracaat ediyoruz. Ama hiçbir şekilde ne sözlü nede dilekçelerimiz dikkate alınmıyor. Bizler 1970 yıllarından kalma trafolardan ancak bu hizmeti alabilirsiniz. Biz artık hergün tereddüt içerisinde yaşamak istemiyoruz. Evimizde yatamıyoruz. Bu trafolar canlı bomba gibi bizi tehdit ediyor. Biz bunların ya burudan kaldırılmasını ya da yenilenmesini istiyoruz. Sizlerde gördüğünüz gibi olan en sonunda gencecik çocuğa oldu. Allah ailesine sabır versin." ifadelerini kullandı.


"İlkel Şartlarda Çalışıyoruz"


Toroslar EDAŞ ta 3 yıl boyunca görev yapan ve geçtiğimiz ay işten çıkarılan bazı teknisyenler, çalıştıkları süre içerisinde aynı sorunları fazlasıyla yaşadıklarını, programsız çalışma, malzeme ve ekip eksiğinden dolayı çoğu zaman ilkel şartlarda arızaları gidermeye çalıştıklarını dile getirdi.

Bu haber toplam 4839 defa okundu


YAZARLAR