Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Toroslar EDAŞ'ın Kapısına Mühür
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Toroslar EDAŞ'ın Kapısına Mühür

Toroslar EDAŞ'ın Kapısına Mühür
Ceyhan Belediyesi, elektriğini kesen Toroslar EDAŞ'ın kapısına kaçak olduğu gerekçesiyle mühür vurdu.
04.07.2014 / 21:55

Enerjimagazin- Toroslar EDAŞ'ın, Adana Ceyhan Belediyesi'nin elektriğini kesmesinden sonra, belediye ekipleri de Toroslar EDAŞ'ın kapısına kaçak olduğu gerekçesiyle mühür vurdu.


Adana'nın Ceyhan ilçesinde belediye ekipleri, kaçak olduğu gerekçesiyle Toroslar EDAŞ'ın hizmet binasını mühürledi. Eski Adana yolu üzerinde bulunan Toroslar EDAŞ'ın hizmet binasına gelen belediye yetkilileri, şirket görevlilerine binanın kaçak olduğunu belirttikten sonra binayı mühürledi.


Toroslar EDAŞ'ın, Ceyhan Belediyesi'nin elektriğini kesmesinden sonra, belediye ekipleri de Toroslar EDAŞ'ın kapısına mühür vurdu. Ceyhan Belediyesi'nin yaklaşık 6 yıllık toplam 980 bin TL'lik borcu olduğu belirtiliyor. Ceyhan Belediyesi, kendisine ait bu borcun 145 bin TL'sini ödeyerek elektriklerin tekrar açılmasını sağladı. Sadece Ceyhan Belediyesi'nin hizmet binası değil, belediyeye ait şantiye yerleri ve bazı park alanlarının da elektriği kesilmiş durumda.


Ayrıca, Ceyhan Belediyesi'nin bu elektrik borcundan dolayı Ceyhan Otogarı'nın da elektriğinin 3 gündür kesik olması vatandaşları mağdur ediyor. Ceyhan Otogarı'nın elektriğinin kesik olması, otogar içindeki ve etrafındaki esnafı da zor durumda bırakıyor. Otogardaki yazıhaneler, lokantalar, kafeler, berber ve çevredeki akaryakıt istasyonlarının da elektriği kesilmiş durumda. Vatandaşlar bu durumdan şikayetçi. Otogar esnafı, zamanında belediyeye elektrik borçlarını ödediklerini ifade ediyorlar. Bu elektrik kesintisinin kendilerini fazlasıyla mağdur ettiğini belirtiyorlar. Elektrik olmayınca lokantalar müşterilere soğuk, sıcak meşrubat veremiyor, yazıhaneler de yolculara bilet kesmekte zorlanıyor. Otogar esnafı, belediye ile Toroslar EDAŞ arasındaki bu sıkıntıdan dolayı arada kaldıklarını belirterek, bu haksızlığın bir an önce giderilmesini bekliyorlar.


Bazı yazıhane sahipleri kendi imkanlarıyla farklı çareler buldu. Esnaf, dışarıdan kiraladıkları güneş enerjisiyle elektrik ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Bazıları da yeni jeneratör almak zorunda kalmış. Otogar içindeki berber salonu ve lokantalar elektrik olmadığı için en fazla sıkıntı yaşayanlardan. Ayrıca, otogar etrafındaki bir akaryakıt istasyonu da bu sıkıntıdan dolayı mağdur. 11 yıldır Ceyhan Belediyesi'nin trafosundan elektrik aldığını belirten işletme sahibi Ramazan Pakır, "11 yıldır düzenli olarak ödeme yapıyorum. Elektrik olmaması bizi mağdur ediyor. Bir an önce bu işe bir çare bulunmasını istiyorum." ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 3536 defa okundu


YAZARLAR