Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Torba Yasa İçin Son Hamle
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Torba Yasa İçin Son Hamle

Torba Yasa İçin Son Hamle
Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Torba yasaya tasarısına dahil olabilmek için TBMM’ye çıkarma yapma kararı aldı.
23.06.2014 / 21:00

Enerjimagazin-Emeklilikte Yaşa Takılanlar, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşmeleri devam eden Torba yasaya tasarısına dahil olabilmek için TBMM’ye çıkarma yapma kararı aldı.


08.09.1999 Tarihinde çıkarılan 4447 sayılı yasanın yürürlüğe girdikten sonra geriye doğru işletilmesi nedeniyle mağdur olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşmeleri devam eden Torba yasaya dahil olmak için TBMM önünde buluşarak mağduriyetlerini haykıracaklar.


Yurdun dört bir yanından Başkent Ankara’ya akın edecek olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar, 25 Haziran Çarşamba günü Saat 11.00’da Güvenpark'ta buluşacaklar. Grup buradan TBMM’nin DİKMEN kapısına kadar yürüyecek. Mağduriyetlerini anlatan mektupları geçtiğimiz günlerde tüm Milletvekillerine ulaştıran Emeklilikte Yaşa Takılanlar, burada Saat 12.00'da yapacakları basın açıklaması ile mağduriyetlerini bir kez daha haykıracaklar.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi son şans, son viraj olarak gördükleri torba yasa öncesi yapılacak bu eyleme katılımın yüksek olması için yoğun çaba sarf ediyorlar.


İstanbul’dan Ücretsiz Otobüs


Eylem için İSTANBUL Grubu ÜCRETSİZ otobüs kaldıracak. Eyleme İSTANBUL'dan katılmak isteyen mağdurların Emeklilikte Yaşa Takılanlar İSTANBUL Grubu yetkililerine ulaşmaları gerekiyor.


Yoğun katılımın beklendiği eyleme çok sayıda siyasi parti Milletvekillerinin de destek vermesi bekleniyor.


Emeklilikte Yaşa Takılanlar, başta 4/C'liler, Taşeron işçiler olmak üzere toplumun tüm mağdur kesimlerini 25 Haziran Çarşamba günü Saat 12.00’da TBMM’nin DİKMEN kapısında buluşmaya ve mücadelelerine omuz vermeye davet ediyor.


Bu haber toplam 5514 defa okundu


YAZARLAR