Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Hala Ne Bekliyorsun?
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Hala Ne Bekliyorsun?

Hala Ne Bekliyorsun?
Emeklilikte Yaşa Takılanlar, İstanbul’da buluşarak basın açıklaması yapacaklar.
16.06.2014 / 13:30

Enerjimagazin-Emeklilikte Yaşa Takılanlar, İstanbul Kadıköy’ de buluşarak basın açıklaması yapacaklar.


08.09.1999 Tarihinde çıkarılan 4447 sayılı yasanın yürürlüğe girdikten sonra geriye doğru işletilmesi nedeniyle mağdur olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar, gasp edilen haklarının bir an önce geri verilmesi için verdikleri mücadele kapsamında birbirinden ses getirici eylemlere imza attılar.


Yurdun dört bir yanından yola çıkacak olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar, üçüncü kez İstanbul Kadıköy'de buluşarak seslerini hükümete duyurmaya çalışacaklar.


Eylemi organize eden EYT İstanbul Grubu tüm Emeklilikte Yaşa Takılanları “Emeklilik Hakkınız Gasp Edilip Ötelenmiş, Geleceğiniz İpotek Altına Alınmış…! Hala Ne Bekliyorsun?” sloganıyla İstanbul Kadıköy’e mücadelelerine omuz vermeye çağırdı.


Gömülü resim için kalıcı bağlantı


08 Haziran 2014 Pazar günü Saat 12.00’de, Söğütlüçeşme Tren İstasyonu altında buluşacak olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Saat:12.15’te Söğütlüçeşme Tren İstasyonu Kadıköy İskele Meydanına kadar yürüyecekler. Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Saat:13.00’da Kadıköy İskele Meydanında basın açıklaması yapacaklar.


Emeklilikte Yaşa Takılanların aileleri ile birlikte katılacakları eyleme, çok sayıda Milletvekili, Sendika, Siyasi Parti temsilcisi ve toplumun birçok mağdur kesimin de destek verecekleri öğrenildi.


Bu haber toplam 4518 defa okundu
YORUMLAR
cevher başar: 
"çok çaresizlik"
iş bulamıyorum.2.yıldır iş bulamıyorum.işkur dediler gittim beni plastik üretimi yapan yerlere yönlendirdi.malisef sağlık sorunlarım olduğu için devam edemedim.3.kez ameliyat geçirdim kokuya hassasiyet oluştu.bu msj okuyanlar lütfen inanın bana ben 14.yıla yakın üst yönetimde çaycı olarak görev aldım.2.yıl önce 1400.tl işten çıkardılar beni.şu an işverenler o kadar acımasız olmuşlarki yemek temizlik çay servisi 850.maaş allah için elinizi vicdanıza koyun.3.kişinin yapacağı işi istiyorsunuz.ben bekarım.40.yaşındayım.bir bayan için o kadar zorki ev kiramız 500.tl hani faturalar ailem samsunda ben istanbula tedavi amaçlı geldim.yannız yaşamak zorundayım.şimdi sevgili kardeşler sizler benim yerimde olsanız ne yapardınız.emeklilik yaşının geri çekilmesini talep ediyorum.çok özür diliyorum.kim istemezdi evlenip çocuk sahibi olsun.ama allah henüz nasip etmedi.biz bekarları düşünen yok.1997.sgk girişim var.lakin iş bulamıyorum.büyük yerde çaycı olmak zor ya dayın olacak yada yüksek okul mezunu istiyorlar.kafayı yemek üzereyim.benim sağlık sorunlarım olmasa temizlikçi olarak çalışırdım.malisef çalmadığım kapı kalmadı belediyeler plazalar başbakana bile cv.mi götürdüm allah için dönen olmadı.yaş 40.oldu ama okuyorum açık öğretim lise son.benim şuan sinir sıkışmasından dolayı bel fıtık oluştu.stres sıkıntıdan dolayı olduğunu söylediler doktorlar.fizik tedavi ile bir nebze olsa düzeldim.ya babamında emeklısı olmasa nasıl gidecektim doktora.ben çok çaresiz kaldım bir an evvel bizlerde emeklı olalım.40.yaş üzerinide işe almıyorlar.hayatı bu kadar zorlaştırmayın.kim bilir benim gibi kaç kişi vardır.diğer tarafta kariyernetten yaklaşık 64.yere başvuru yaptım.sadece teşekkür ettiler.saygılarımla cevher başar
07.06.2014 / 16:13


YAZARLAR