Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Bakan Çelik'ten Açıklama
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bakan Çelik'ten Açıklama

Bakan Çelik'ten Açıklama
Bakan Çelik, taşeron işçiler ve 4/C'lilerin merakla beklediği toplantıya ilişkin Twitter'den açıklamada bulundu
18.04.2014 / 20:39

Enerjimagazin-Taşeron işçiler ve 4/C'lilerin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’ten bekledikleri açıklama Bakan Çelik’in Twitter hesabı aracılığıyla geldi.


Çelik, "16 Nisan'da yapılması beklenen toplantının Müsteşarlar düzeyinde gerçekleştirildiğini, toplantının verimli geçtiğini, gelinen noktanın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a arz edileceğini ve ardından TBBM gündemine geleceğini" belirtti.Bakan Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı “SGK, kamu çalışanları ve Çalişma hayatındaki sorunları içeren tasarı taslağıyla ilgili seçim sonrasına bırakılan nihai toplantıyı yaptık. Müsteşarlar düzeyindeki toplantı verimli geçti. Nihai durum sn.Başbakanımıza arz edilecek ve TBMM ye gönderilecek hayr olur inşaallah.”Çelik açıklamasında hangi konularda uzlaşıldığına ilişkin detay vermedi.
Geçtiğimiz günlerde Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi yeni hizmet binasının açılış töreninde konuşan Çelik,  taşeron işçilere yönelik yasal düzenleme taslağına ilişkin 16 Nisan Çarşamba günü üst düzey bir toplantı yapacaklarını bildirmiş, şunları kaydetmişti: "Danışma Kurulunda ele aldığımız çok önemli konu başlıkları var. Bunlarla ilgili uzlaştıklarımızı derleyip, toparlayıp Başbakanlığa gönderdik. Ama uzlaşmada zorlandığımız bazı konular var onları da önümüzdeki çarşamba üst düzey bir toplantı yaparak ele alacağız. Bir an önce Meclis'e gönderilmesi konusunda seçimlerden önce görüşümüzü beyan etmiştik. Çarşamba günkü görüşmeden sonra yasanın Meclis'e sevk edilmesi ve oradaki yeni kazanımların da kamu çalışanlarına ve diğer çalışan kesimlere yansıtılması konusunda kararlılığımızı ifade etmek istiyorum."


Taşeron işçiler, 4/C'liler, Kamu çalışanları ve Emeklilikte yaşa takılanlar uzun süredir mağduriyetlerini giderecek yasal düzenlemenin yapılmasını bekliyor.


Bu haber toplam 7405 defa okundu


YAZARLAR