Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi

Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi
Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesinin yeni yönetimi belli oldu.
09.04.2014 / 09:54

Enerjimagazin-Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesinin yeni yönetimi belli oldu.


1923 yılından beri Dünya’da enerjinin sürdürülebilir arz ve kullanımının tüm kesimlerin hizmetine sunulması için uluslararası boyutta çalışmalar yapan ve merkezi Londra’da bulunan Dünya Enerji Konseyi bünyesinde Türkiye’yi temsil eden komitede yeni yönetim belli oldu.


Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi olağan genel kurul toplantısı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi.

Toplantıda 2013 yılı Yönetim Kurulu Faaliyet raporu ve Denetim Kurulu raporlarının görüşülmesinin ardından yapılan oylamayla 2013 yılı hesap ve faaliyetlerinden dolayı Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeleri ibra edildi.


Yeni yönetimin belirlendiği genel kuruldan sonra yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında görev dağılımları şu şekilde gerçekleşti.


ETKB Bakan Yardımcısı Doç. Dr. H.Murat Mercan Başkanlığa,


EPDK Eski Başkanı Hasan Köktaş Başkan Yardımcılığına,


TÜREB Başkanı Mustafa Serdar Ataseven Genel Sekreterliğe,


TPAO Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Sait Kirazoğlu Saymanlığa seçildi.


Yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:  Enerji İşleri Genel Müdürü Dr. Zafer DEMİRCAN, TKİ Genel Müdürü Mustafa AKTAŞ, EÜAŞ Genel Müdürü Halil ALIŞ, TETAŞ Genel Müdürü Münib KARAKILIÇ, TEİAŞ Genel Müdürü Kemal YILDIR, ENERJİSA ENERJİ ÜRETİM A. Ş. Yönetim Kur. Başk. Selahattin HAKMAN, KAYSERİ VE CİVARI ELEKTRİK T.A.Ş. Genel Müdürü Dr. Hidayet ATASOY, BİRECİK A.Ş. Genel Müdürü Yahya Kemal KIRAN.


Denetim Kurulunda ise Başkan ETKB Müsteşar Yardımcısı Sefa Sadık AYTEKİN oldu. Yeminli Mali Müşavir, Maliye Bak. Eski baş hesap uzmanı Mehmet ÖNER ve Enerji İşleri Eski Genel Müdürü Mustafa ÇETİN denetim kurulu üyesi olarak seçildiler.


Görev süresi 3 yıl olan komite, 2016 yılında İstanbul’da yapılacak Dünya Enerji Kongresine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.


Bu haber toplam 2737 defa okundu


YAZARLAR