Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Emeklilikte Yaşa Takılanlar Ata'nın Huzuruna Çıktılar
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Ata'nın Huzuruna Çıktılar

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Ata'nın Huzuruna Çıktılar
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği (EYT-DER) Yönetim Kurulu Üyeleri ve beraberindeki heyet Ata'nın huzuruna çıktılar.
22.03.2014 / 22:13

Enerjimagazin-Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği (EYT-DER) Yönetim Kurulu Üyeleri ve beraberindeki heyet ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı.


Resmi kuruluş işlemleri 28 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirilen Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, beraberindeki heyetle Ata’nın huzuruna çıktılar.
Anıtkabir’deki tören saat 11.00’da başladı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve beraberindeki heyet Aslanlı Yol’dan yürüyerek, Atatürk’ün mozolesinin bulunduğu bölüme geldi.


Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği Başkanı Soner Taşlıtepe, üzerinde kırmızı beyaz karanfillerin bulunduğu çelengi mozoleye bıraktı. Daha sonra saygı duruşundu bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.


Buradaki törenin ardından heyet Anıtkabir özel defterinin bulunduğu yere geçti. Başkan Taşlıtepe, deftere şunları yazdı:


Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Büyük Atatürk


“Ülkenin ve halkın içinde bulunduğu bütün yokluk ve güçlüklere rağmen üstün sevk ve idare yeteneğinle kazanılan büyük Çanakkale zaferinin 99 uncu yıldönümünü kutlamanın heyecanı içinde yüksek huzurundayız.
Türk tarihinin dönüm noktası olan bu zafer, ulusal varlığımızı yok etmek ve ülkemizi parçalamak isteyenlere karşı verdiği tarihi bir cevap olmuştur.


Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği olarak uğramış olduğumuz haksızlıklara ve hukuksuzluklara rağmen çalışma yaşamımızda olduğu gibi bu zorlu süreçte de manevi varlığından, ilke ve devrimlerinden aldığımız güçle şehit kanları ile sulanarak temeli atılan ve en büyük mirasın olan Türkiye Cumhuriyetini, temel niteliklerini, kutsal vatanımızın bölünmez bütünlüğünü ve ulusal menfaatlerimizi koruma ve kollama kararlılığında olacağız.
Asla şüphen olmasın ki EYT-DER olarak her birimiz ilkelerinin aydınlattığı yolda çağdaş uygarlık hedefine doğru azimle koşmaya ve uğramış olduğumuz haksızlıklara karşı hukukun üstünlüğüne olan inancımız ile her alanda mücadelemizi sürdüreceğiz.


Yüksek anınızın önünde saygıyla eğiliyor ve şükranlarımızı sunuyorum. Ruhun şad olsun”


Bu haber toplam 5017 defa okundu


YAZARLAR