Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Bakan Çelik'ten Açıklamalar
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bakan Çelik'ten Açıklamalar

Bakan Çelik'ten Açıklamalar
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Güneydoğu Tv’de katıldığı programda gazetecilerin sorularını yanıtladı.
01.03.2014 / 13:17

Enerjimagazin-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Güneydoğu Tv’de katıldığı programda gazetecilerin sorularını yanıtladı.


4/C’liler, Taşeron çalışanları ve emeklilik ile ilgili çalışmaların durumu hakkında sorulan bir soruya “ Sadece kamuda 660 Bin taşeron çalışanı var. Özel sektörle birlikte bu rakam 1,5 Milyon kişiyi buluyorlar. Gerek taşeronlar ve gerekse diğer konularla ilgili olarak Aralık ayında nihai bir noktaya gelmiştik Bakanlıklar arasında. Fakat yaşanan bu son süreçten dolayı gündeme çok farklı kanunlar TBMM gündemine geldi. Şu anda da tüm milletvekillerimiz TBMM’de çalışıyorlar. Yanılmıyorsam iki kanun var. Cumartesi, Pazar bu kanunları çıkarıp meclis tatile girecek.


Bu süreç içerisinde taşeron işçiler, kamu çalışanları ve emeklilik ile ilgili yasaların yetişme olanağının olamayacağı, sağlıklı bir ortamın şu anda parlamentoda olamayacağı düşüncesiyle bu işin Nisan ayına bırakılmasına son Bakanlar Kurulunda yaptığımız değerlendirmeyle kararlaştırdık.


Nisan ayında ilk ele alınacak konu bu olacak. Çalışma hazır, Başbakanlığa gönderdik. Tabi komisyonlarda tartışacağız, ilaveler olabilir. Genel kurulda tartışacağız, yeni bir şeyler gündeme gelebilir. Bunlarla beraber bu konuları da Nisan ayında çözmüş olacağız” şeklinde cevap verdi.


Bu haber toplam 4831 defa okundu
YORUMLAR
TAŞERON İŞÇİ: 
"palavra bakanı"
Faruk çelik sadece taşeron işçilerden yani bizlerden oy alma bahanesiyle her gün bir müjde veriyor.ama verdiği müjdelerin hepside boş çıkıyor.Oy zamanı geldiğinde Ak partiye oy veren taşeron işçi olmasın diyorum.O zaman taşeron işçiyle oynamanın ne demek olduğunu öğrenirler.
02.03.2014 / 01:31
yilmaz coskun: 
"gasbetilen emeklilik"
Şayin bakan 4cleri emekli edecende yasa takilanlar ne olacak sen önce onları yap AKP hak yer hak vermez ancak hirsizlari besler
01.03.2014 / 15:42
taşeron: 
"boş tarih"
ekimde çıkacak ilk yasada taşeron yasasıydı yakında sayın bakan verdiği tarihleri unutacak o kadar çok kesin tarih verdi ki kendisi olsa bu kadar tarih verip de boş çıksa inanırmıydı.
01.03.2014 / 14:19
ali: 
"taşören"
bu taşören işcilerle alakalı olan neden hep erteleniyor
01.03.2014 / 14:04
özcan: 
"zehir zıkım"
hep yalan hep talan başka birşey yok zehir zıkım olsun yok seçimden sonra yok başka şeylerdaha var hep aynı
01.03.2014 / 11:14
taseron cilesi bitmez: 
""
Hirsizliktab taserona sira gelmiyorki biz zaten aciz siz zenginleei biraz daha zengin edin biz koyun akillar nede olsa oyumuzu yine vereceyiz
01.03.2014 / 09:18


YAZARLAR