Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Emeklilik Yoksa Oy da Yok
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Emeklilik Yoksa Oy da Yok

Emeklilik Yoksa Oy da Yok
Emeklilikte Yaşa Takılanlar, “Dur Yeter Artık Hükümet-Emeklilik Yoksa Oy da Yok” sloganıyla Facebook’ta bir etkinlik sayfası açtılar.
27.03.2014 / 10:48


 Enerjimagazin-Emeklilikte Yaşa Takılanlar, “Dur Yeter Artık Hükümet-Emeklilik Yoksa Oy da Yok” sloganıyla Facebook’ta bir etkinlik sayfası açtılar.


08.09.1999 Tarihinde çıkarılan 4447 sayılı yasanın yürürlüğe girdikten sonra geriye doğru işletilmesi nedeniyle mağdur olan ve gasp edilen haklarının bir an önce geri verilmesi için verdikleri mücadele kapsamında birbirinden ses getirici eylemlere imza atan Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Hükümetin mağduriyetlerinin giderilmesi yönünde adım atmaması üzerine Facebook’ta bir etkinlik sayfası açtılar.


Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği (EYT-DER) tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada “30 Mart 2014 yerel seçimlerine kadar “Haklarımız İade Edilmediği Takdirde” bizler “Sandıkta” bunun hesabını İktidara sormakta kararlıyız.” Dediler.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği tarafından yapılan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi:


“Çok Değerli Türkiye Cumhuriyeti Halkı


Bizler 1999 yılında çıkartılan 4447 Sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu'nun Cumhuriyet Tarihimizde ilk kez Yasalanın geçmişe dönük uygulanması sonucunda kanunun çıktığı tarihten önce SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığına tabi olarak iş başı yapmış, ailenizde, yakınlarınızda, çevrenizde de eminiz ki, bizlerin durumunda olan bu gün itibari ile sayıları 10.000.000 (ON MİLYON)'na yaklaşan, Emeklilikte Yaşa Takılan (EYT) Mağdurlarıyız.


12 yıldır bu ülkeyi yöneten, Ülkeye Adalet getireceğini, Haksızlıkları gidereceğini, Ülkeye Sosyal Ferahlık getireceğini, Tüm Halkın Haklarını gözeteceğini söyleyerek iktidara gelen Adalet ve Kalkınma Partisince Haklarımızın bu güne kadar iade edilmemesi üzerine bu etkinlik sayfasını açmış bulunmaktayız.

1999 tarihinden önce işe girmiş herkes bizler gibi Emeklilikte Yaşa Takılan birer mağdurdur.


30 MART 2014 yerel seçimlerine kadar HAKLARIMIZ İADE EDİLMEDİĞİ TAKDİRDE bizler SANDIKTA bunun hesabını İktidara sormakta KARARLIYIZ.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ HALKININ sağduyusuna, vicdanına ve vicdanlarındaki ADALETE olan güvencimiz ile Tüm eş, dost, akrabalarımız ile birlikte vereceğimiz bu TEPKİMİZE sizlerinde katılmanızı bizlere destek olmanızı, BU HAKSIZLIĞIN, HUKUKSUZLUĞUN ve ADALETSİZLİĞİN ortadan kaldırılması için yanımızda olmanızı diliyor, Tüm Halkımıza Saygı ve Sevgilerimizi sunuyoruz.”


EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR DERNEĞİ (EYT-DER)
 


Bu haber toplam 5359 defa okundu
YORUMLAR
vural: 
"adelet"
Adalet istiyoruz adelet hakkimizi istyoruz
28.02.2014 / 22:53
MUSTAFA ERGÜL: 
"ADALET"
HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR. EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARA YAPILAN HAKSIZLIĞI HAKKI HUKUKU ADALETİ BİLENLER BU HAKSIZLIĞI DÜZELTİR AK PARTİYE HİÇ YAKIŞTIRAMIYORUM ADALETSİZ DAVRANMASINI DEMEKKİ GÖRÜNDÜKLERİ GİBİ ADALETLİ DEYİLLER BUNDAN SONRA OYYOK.
28.02.2014 / 18:50


YAZARLAR