Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ENERJİSA Yol Haritasını Belirledi
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ENERJİSA Yol Haritasını Belirledi

ENERJİSA Yol Haritasını Belirledi
ENERJİSA Başkent EDAŞ, akıllı şebekeler vizyon ve yol haritasını belirledi.
24.02.2014 / 10:55

Enerjimagazin-ENERJİSA Başkent EDAŞ, akıllı şebekeler vizyon ve yol haritasını belirledi.


Akıllı şebekeler konusunda SCADA (Şebeke Kontrol ve İzleme Sistemi), GIS (Coğrafi Bilgi Sistemleri), OSOS (Otomatik Sayaç Okuma) gibi birçok önemli projeyi sektörde ilk kez hayata geçiren ENERJİSA Başkent EDAŞ, aynı zamanda uluslararası işbirlikleri de gerçekleştiriyor.

Başkent EDAŞ’ın 2013 yılının Şubat ayında ABD Ticaret Geliştirme Ajansı (USTDA) tarafından yalnızca başarılı projelere verilen hibe kredisini almaya hak kazanarak başlattığı Akıllı Şebekeler Fizibilite Çalışması kapsamında, ABD’li Actionable Strategies firması ve yerel partneri Solaris firmasının danışmanlığı ile yürütülen çalışmalar tamamlandı.

Akıllı Şebekeler Vizyonu Belirlendi

Bu çalışmalar ile Başkent EDAŞ’ın akıllı şebekeler vizyonu belirlendi ve Türkiye’de geçerli, sürdürülebilir ve verimli bir Akıllı Şebekeye bilinçli bir şekilde ulaşabilmesi için izlenecek yol haritası ortaya çıkmış oldu. Bundan sonraki aşamada, çalışma kapsamında belirlenen pilot projelerin uygulanması safhasına geçilecek.

Başkent EDAŞ, sürdürülebilir ve kaliteli enerji arzı sağlamanın yanı sıra, yenilikçi ve yüksek kaliteli sistemleri devreye alarak Türkiye’de lider, Avrupa’da da örnek gösterilecek elektrik dağıtım hizmeti sağlama hedefi paralelinde çalışmalarına devam edecek.

Bu haber toplam 3482 defa okundu


YAZARLAR