Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Toroslar EDAŞ Çalışanları Eylem Yaptı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Toroslar EDAŞ Çalışanları Eylem Yaptı

Toroslar EDAŞ Çalışanları Eylem Yaptı
Toroslar EDAŞ Gaziantep İl Müdürlüğü’nde çalışan yaklaşık 100 işçi, oturma eylemi yaptı.
18.02.2014 / 00:02

Enerjimagazin-Sabancı Holding  ve Alman E.ON’un ortaklığındaki ENERJİSA, tarafından devralınan Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş çalışanları düşük maaş aldıklarını ve çalışma koşullarındaki zorluğu ileri sürerek eylem yaptılar.


Akşam saatlerinde Gaziantep AK Parti il binası önünde toplanan Toroslar EDAŞ Gaziantep İl Müdürlüğü’nde çalışan yaklaşık 100 işçi, oturma eylemi yaptı.


Yetkililerle konuşmak istediklerini söyleyen işçiler, alkış çalarak Toroslar EDAŞ yönetimi ve AK Parti'yi protesto ettiler.


Grup adına konuşan Engin Keleş, "Bize hiçbir değer verilmiyor. Zor şartlar altında ölüm tehlikesiyle çalışıyoruz. Yıllardır zam yapılmıyor ve geçinemiyoruz. Hepimiz açız. Hepimizin borçları var. Bakkal, kasap, ev sahiplerimizle kavgalıyız. Evlerimize gidemiyoruz. Ev sahiplerimiz kapıda bekliyor. 1200 lira maaş alıyoruz. Yol parası yok, yemek parası yok. Enerjisa’nın müdürü Ö.T.ye maaşlarımız yatmadı, işe çıkmayacağız, gelin görüşelim diyoruz. Umurumda değil diyor. Aylıklarımızı da gecikmeli alabiliyoruz. Geçimimizi sağlayabilmemiz ve borçlarımızı ödeyebilmemiz için paramızın zamanında ödenmesini ve maaşlarımızın ve çalışma koşullarımızın iyileştirilmesini istiyoruz" dedi.


Öte yandan bazı işçiler Toroslar EDAŞ 'ta çalışmalarına rağmen 20 liralık borçları yüzünden elektriklerinin de kesik olduğunu iddia etti.


AK Parti önünde oturma eylemi yapan grup, olaysız bir şekilde bölgeden ayrıldı.


Bu haber toplam 5383 defa okundu


YAZARLAR