Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EYT'lilerden Ak Partiye Uyarı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EYT'lilerden Ak Partiye Uyarı

EYT'lilerden Ak Partiye Uyarı
Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Ak Parti İletişim Merkezine (AKİM) müracaat ederek Ak Parti’yi uyardılar.
01.02.2014 / 13:10

Enerjimagazin-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Tahran dönüşü uçakta “Seçim öncesi 4/C’liler ve Emeklilikte Yaşa Takılanlara ilişkin bir çalışmanın yapılmayacağı” şeklindeki açıklaması Emeklilikte Yaşa Takılanları ayağa kaldırdı.


Başbakan Erdoğan’ın açıklamalarına sosyal medya üzerinden büyük tepki gösteren Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Ak Parti İletişim Merkezine (AKİM) de müracaat ederek Ak Parti’yi uyardılar.


Ak Parti İletişim Merkezine (AKİM) yapılan müracaatta “Eğer EYT’nin sorununa çözüm bulmazsanız EYT sizi çözecek. Bunu fark ettiğinizde sizin için çok geç olacak. ACİLEN 3*5 Milyon Aile sizi emekli etmeden siz EYT’yi emekli ediniz.” uyarısında bulunuldu.


Emeklilikte Yaşa Takılan mağdurları temsilen Hasan Andiç adına yapılan müracaatta aşağıdaki ifadeler yer verildi.


“Lütfen; ETY’ye haklısınız dediniz. Bunun gereğini yapmak düşer size. IMF sizi ezdi, biz ezdirmeyeceğiz dediniz. Maç oynanırken kural değişmez dediniz. Haklısızlık karşısında sussan dilsiz şeytandır dediniz.


IMF’ye olan borç yükünü çeken EYT halkına sizde borçlusunuz. Madem IMF’ye borcumuz bitti. EYT halkından aldığınız kredilerin geri ödemesini yapınız. Her kesime bulunan kaynak, neden EYT’ye gelince bulunmaz? EYT bu ülkenin zencileri mi?


Zamanında kimse mağdur kalmayacak diyen sizler, EYT’lilerin mağduriyetine neden kulak tıkarsınız? Ülkenin yükünü sadece EYT’nin çekmesi sizce ne kadar adildir? Neden Ülkenin kalkınmasından Eyt’liler payını alamıyor? Yoksa her şey yalan mı? Yoksa bir ütopyada mı yaşıyoruz?


Evet, ACİLEN 3*5 Milyon Aile sizi emekli etmeden siz EYT’yi emekli ediniz.”


Emeklilikte Yaşa Takılanlar, ayrıca Twitter'den  #EYTFarukÇelikİstifa Hashtagiyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'i istifaya davet ettiler.


Bu haber toplam 8884 defa okundu
YORUMLAR
FİKRET ACAR: 
"E Y T"
(EYT) AÇİLIMI BENCE EMEKLİ YETİMLER TOPLULUGU OLMALI DAHA DOGRU DEGİLMİ
12.02.2014 / 20:38
CAN SEVİN: 
"EMEKLİLİK."
Hiç bir dunya ülkesinde 2 yıl milletvkili olup kıyak süper emeklilik yoktur .bu anayasaya aykırıdır.kendi popolarını kurtarmak ve sağlama almak için çıkarılmıştır ama maalesef hiç bir partiden bir dürüst milletvekili buna karsı çıkmamıstır.haram zıkkım olsun.öte yandan 26 yıl prim ödedim yas 47 ama emekli olamıyorum.seneye 2 cocuk universiteye gidecek.ama kimse 47 yasında birine iş vermek istemiyor.bu nasıl bi düzen.birde meclis milletin aynasıdır derler.evet aynası ya demokratikleşiyoz ya da kutu kutu dolarları götürüyoz.3.5 milyon aile etkileniyor sandıkta görüsürüz.demekratikleşme veya sözde torba yasası benim gibilerin karnını doyurmuyor...yazıklar olsun bu meclise
04.02.2014 / 17:01
ibili yüksel: 
"eyt"
seçimde görüşürüz boyunuzun ölçüsünü alırsınız
01.02.2014 / 16:39

""
AĞZINIZA SAĞLIK HASAN ANDIÇ ARKASIMIZ HER ZAMAN ARKANIZDAYIZ.
01.02.2014 / 14:24


YAZARLAR