Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - El Ele 'Torba Yasa'ya
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

El Ele 'Torba Yasa'ya

El Ele 'Torba Yasa'ya
Emeklilikte Yaşa Takılanlar, “Emeklilikte Yaşa Takılanlar El Ele Torba Yasaya Yürüyor” sloganıyla İstanbul’da buluşarak basın açıklaması yapacaklar.
11.01.2014 / 08:05

Enerjimagazin-Emeklilikte Yaşa Takılanlar, “Emeklilikte Yaşa Takılanlar El Ele Torba Yasaya Yürüyor” sloganıyla İstanbul’da buluşarak basın açıklaması yapacaklar.


08.09.1999 Tarihinde çıkarılan 4447 sayılı yasanın yürürlüğe girdikten sonra geriye doğru işletilmesi nedeniyle mağdur olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar, gasp edilen haklarının bir an önce geri verilmesi için verdikleri mücadele kapsamında birbirinden ses getirici eylemlere imza attılar.


İzmir’de “Develi yürüyüş” gerçekleştirip, Başkent Ankara’da ise kefen giyerek ülke gündemine oturan Emeklilikte Yaşa Takılanlar, “Emeklilikte Yaşa Takılanlar El Ele Torba Yasaya Yürüyor” sloganıyla ülkenin gündemine oturacak ve büyük yankı uyandıracak yeni bir eyleme daha imza atmaya hazırlanıyorlar.


Emeklilikte Yaşa Takılanlar, bu kez İstanbul Kadıköy'de buluşaraş, zincirli ve torbalı eylem yapacaklar. 12 Ocak 2014 günü İstanbul Kadıköy Boğa Heykeli önünde buluşacak olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Saat:13.00’da Boğa heykelinden Kadıköy İskele Meydanına kadar yürüyecekler. Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Saat:14.00’da Kadıköy İskele Meydanında basın açıklaması yapacaklar.


Türkiye genelindeki tüm Emeklilikte Yaşa Takılan mağdurlara ve toplumun tüm mağdur kesimlerine mücadelelerine omuz vermeleri için çağrıda bulunan Emeklilikte Yaşa Takılanlar, etkinliğe ilişkin yaptıkları açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verdiler: ”Türkiye genelinden EYT li arkadaşlarımızın da katılımı ile belirlenen günde, Hukukun, Adaletin ve Sosyal Devletin en temel nitelikleri "KAZANILMIŞ HAKLARIN" geri alınamayacağı, "OYUN OYNANIRKEN KURALLARIN DEĞİŞEMEYECEĞİ" üzerine kurulmuş olmasına rağmen, 1999 yılında çıkartılan bir kanunla geçmişe dönük olarak Milyonlarca vatandaşımız ve bizler mağdur edilmiş bulunmaktayız.

Bu mağduriyetin ortadan kaldırılması için yapacağımız "BASIN AÇIKLAMASI" na tüm EYT mağduru arkadaşlarımızı ve gönüldaşlarımızı davet ediyoruz. Saygılarımızla”


12 Ocak 2014 günü İstanbul Kadıköy’de gerçekleşecek etkinliğe çok sayıda siyasi parti ve sivil toplum temsilcisinin de destek vermesi bekleniyor.


Bu haber toplam 5136 defa okundu
YORUMLAR
selim elitaş: 
"eyt maduru"
arkadaşlar bunları biz seçmedikmi bunlar bizim sorunlarımızı çözmeyecekse niye ordalar vekiller ne işe yararlar kendilerine kanun çıkarmayamı yoksa vatandaşın sorunlarını çözmeyemi bol keseden arcamayında bizim gibi madurlarada kalsın biz kıt kanat geçinen kesimiz askeri ücretle bir ay siz geçinin görelim temelli alt tabakayı saf yaptınız tabiki bende dahil oyunun sonuna yaklaştınız oyuncak olacağınızdan haberiniz varmı yoksa öğrenin 31 martta görüşmek üzere eyt arkadaşlarıma selamlar emeğimizin karşılığını almak üzere
22.01.2014 / 01:28


YAZARLAR